. .

Чадний газ не має запаху і смаку, це побічний продукт згоряння. Люди і тварини не можуть усвідомити, що вони дихають окисом вуглецю. Чадний газ конкурує з киснем за ділянка зв’язування, який несе на собі молекула гемоглобіну.

Гемоглобін знаходиться в червоних клітинах крові, еритроцитах, які розносять кисень з легень до тканин всього організму, і забирають вуглекислий газ з тканин.

Окис вуглецю зв’язується з гемоглобіном, причому його спорідненість до нього в більш ніж 200 разів більше, ніж у кисню. Іншими словами, чадний газ набагато краще зв’язується з гемоглобіном, ніж кисень. Якщо кисень не може зайняти ділянку зв’язування на молекулі гемоглобіну, так як це простір зайнято окисом вуглецю, то якісь тканини організму будуть відчувати брак кисню і гинути.

За даними CDC (Центр по контролю і профілактиці захворювань), щорічно в США принаймні 200 чоловік помирає від отруєння чадним газом. Vitas Gerulaitis, зірка в області тенісу, помер від отруєння чадним газом, коли його котедж в Лонг-Айленді, США, був заповнений чадним газом внаслідок несправності нагрівального пристрою води в басейні в 1994 році.

Не рідко люди відчувають симптоми отруєння окисом вуглецю, але вони не знають про джерело цих симптомів, які спочатку можуть бути неспецифічними.

У відповідності з медичним словником Medilexicon, отруєння чадним газом є «потенційно смертельно гострою або хронічною інтоксикацією, викликаною вдихання чадного газу, який має спорідненість до гемоглобіну в 210 разів більшим, ніж кисень (карбоксигемоглобинемия) і тим самим перешкоджає транспортування кисню і вуглекислого газу в крові. «

Симптоми отруєння чадним газом

В першу чергу, необхідно припинити використовувати газові прилади, якщо ви підозрюєте, що існує ризик отруєння чадним газом.

Симптоми грипу, але без температури, є ознакою можливого отруєння чадним газом, особливо якщо кілька осіб в одному і тому ж приміщенні відчувають ці симптоми. В таких випадках (коли кілька осіб мають симптоми) всі пристрої для приготування їжі та обігріву повинні бути вимкнені, всі вікна відкриті, і повідомлені відповідні інстанції.

Експозиція З більше у того, у кого більше виражені симптоми.

Ознаки і симптоми можуть включати:

    * Втрата рівноваги.
* Проблеми із зором.
*Проблеми з пам’яттю.
* Можлива втрата свідомості.

Ці симптоми можуть виникнути протягом дуже невеликого проміжку часу від початку отруєння. Симптоми можуть виникнути і в подальшому, навіть через місяці після вдихання ЗІ газу, і можуть включати:

    * Сплутаність свідомості.
* Проблеми з пам’яттю.
* Труднощі при координації.

Якщо пацієнт має слабко виражені симптоми, є висока ймовірність повного відновлення. Однак, значна частина людей з важким отруєння газом CO мають довгострокові проблеми, які можуть включати в себе пошкодження серця.

Такі люди або тварини можуть випробувати симптоми отруєння газом швидше, ніж інші:

    * Пацієнти з існуючою патологією серця.
* Пацієнти з існуючою патологією дихання.
* Немовлята і маленькі діти.
* Вагітні жінки.

* Домашні тварини.

Якщо домашня тварина раптом захворює або несподівано вмирає, і смерть не може бути пов’язана з віком або хворобою, господарі повинні виключити отруєння чадним газом в якості однієї з можливих причин.

Причини отруєння чадним газом

Побутова техніка, така як: газові комфорки, система центрального опалення, водонагрівачі, кухонні плити, каміни, які використовують газ, нафта, вугілля, деревину, може бути можливим джерелом газу CO, якщо паливо не згоряє повністю. Якщо побутова техніка добре обслуговується і безпечно використовується, вона не повинна робити навіть незначної кількості чадного газу. Чим більш старий прилад, чим рідше він обслуговується, тим вище шанс того, що більш високі концентрації чадного газу будуть виділятися.

Паління цигарок викликає підвищення рівня CO в крові.

Включений мотор автомобіля виробляє чадний газ. Автомобіль в закритому гаражі при працюючому двигуні може виділити смертельним рівень чадного газу протягом десяти хвилин.

Спалювання вугілля також проводить до утворення CO.

Заблоковані димоходи і труби можуть перекрити вихід чадного газу з п
риміщення.

Пари рідин для видалення фарб, що містять хлористий метилен (дихлорметан), можуть викликати отруєння СО, так як при вдиханні, метиленхлорид перетворюється в моноокисел вуглецю.Автошколи Москви — курси навчання водінню і теоретична підготовка. Здача іспиту у ГІББД.

Записи по темі

  • Обережно остеопорозОбережно остеопороз Остеопороз називають «мовчазною епідемією 21 століття». Сьогодні у світі ним страждає близько 200 мільйонів чоловік, в Росії - більше 10 мільйонів. Остеопороз зустрічається у кожної […]
  • Ендемічний зобЕндемічний зоб Ендемічний зоб - це збільшення щитовидної залози у великої кількості людей, що мешкають в одній місцевості, де в грунті і воді мало солей йоду. Відповідно йоду мало в рослинній їжі цього […]
  • Проблеми зі слухом і затримка в розвиткуПроблеми зі слухом і затримка в розвитку Звуки відіграють велику роль у житті людини, тому від того, наскільки повно вони сприймаються, залежить як правильна орієнтація в навколишньому світі, так і здатність до спілкування з […]
  • Мала мозкова дисфункція. Що це за діагнозМала мозкова дисфункція. Що це за діагноз Цей діагноз у дитячій неврології зявився відносно недавно, і позначає легкі зміни в центральній нервовій системі, на тлі яких у дитини можуть спостерігатися порушення поведінки, труднощі […]
  • ОБЕРЕЖНО ГРИПОБЕРЕЖНО ГРИП Пік захворюваності на грип припадає на січень-березень. Це пояснюється тим, що віруси грипу відносно добре переносять низькі негативні температури, в той час як вони чувствителены до […]
. .