. .

Біль у п’яті є дуже поширеною серед проблем зі стопами. Пацієнт зазвичай відчуває біль або під п’ятою (підошовний фасцити) або позаду неї (Ахиллесов тендиніт), де ахіллове сухожилля з’єднується з п’ятковою кісткою. Але незважаючи на те, що біль у п’яті може бути дуже важкою, вона рідко є ознакою загрожує здоров’ю стану. Біль у п’яті, як правило, м’яка і зазвичай зникає сама по собі, однак, в деяких випадках вона може зберігатися і стати хронічною.

ЦЕ ЦІКАВО: В людській стопі всього 26 кісток, з яких п’яткова кістка є найбільшою. Ця кістка призначена для забезпечення жорсткої опори всієї ваги тіла. Коли ми ходимо або бігаємо, кость амортизує навантаження від ноги при зіткненні з землею, і пружинить вперед таким чином, що ми можемо зробити наступний крок. Експерти стверджують, що тиск ваги тіла при ходьбі може бути в 1,25 рази більше, а при бігу — в 2,75 рази. Отже, п’яти вразливі до пошкоджень та існує ймовірність появи болю.

У більшості випадків біль у п’яті має механічні причини, ними може служити незручне взуття, тому лікарі рекомендують не економити на якості взуття і купувати її в спеціальних магазинах, таких як intersport. Але також вона може бути викликана артритом, інфекцією, аутоімунним захворюванням, травмою, неврологічними проблемами, або деякі інші системні станами (впливають на весь організм).
Ознаки і симптоми

Біль зазвичай приходить поступово, при цьому немає яких-небудь ушкоджень на хворобливій ділянці. Така біль часто викликана носінням плоскої взуття, наприклад, сандалій-ляпанець. Плоска взуття може розтягнути підошовну фасцію до такої міри, що область опухає (запалюється).
Найчастіше біль локалізується на підошві під п’ятою, тобто попереду від неї.

Постстатическая дискінезія
(біль після відпочинку) — явище, при якому симптоми стають важчими, відразу після сну при підйомі і після періоду відпочинку протягом дня.

Після невеликої активності симптоми часто стають трохи краще. Однак, вони можуть погіршитися знову в кінці дня.

Причини болю в п’ятах

Біль у п’яті зазвичай викликана не одиничної травмою, а є скоріше результатом повторюваного напруги і стукіт підборів про п’яткову кістку.

Найбільш часті причини болю в п’ятах — це:
* Підошовний фасцити — запалення підошовної фасції. Підошовна фасція — це сильна зв’язка, що з’єднує п’яткову кістку і кінець стопи, мов тятива. При підошовному фасците м’які волокна тканини запалюються і зазвичай в області їх прикріплення до п’яткової кістки. Іноді біль може виникнути в середині стопи. Пацієнт відчуває біль під ногою, особливо після тривалого відпочинку. Деякі пацієнти відчувають судоми литкових м’язів, якщо ахіллове сухожилля занадто сильно натягнутими.
* П’ятковий бурсит — запалення задньої частини п’ятки з утворенням бурси (волокнистого мішка, заповненого рідиною). Може бути викликаний неправильним положенням стопи або занадто сильним тиском на п’яткову кістку, а також тиском з боку взуття. Біль, як правило, відчувається або глибоко всередині каблука або на задній частині п’яти. Іноді ахіллове сухожилля може опухати. Протягом дня біль зазвичай посилюється.
* П’яткові шишки — поширене серед підлітків. П’яткова кістка ще не цілком сформована, але постійно зазнає надмірного тертя, в результаті чого кістка неправильно і інтенсивно росте, утворюючи шишки. Часто причиною цього є плоскостопість. Серед жінок формування п’яткових шишок може бути викликаний носінням взуття з високим каблуком до моменту повноцінного дозрівання п’яткової кістки.
* Предплюсневый тунельний синдром — коли великий нерв на тилі стопи прищемляется або стискається. Це тип нейропатії стиснення, яка може виникнути або в щиколотці, або в області стопи.
* Хронічні запалення майданчики п’яткової кістки — внаслідок чого майданчик занадто стоншується.
* Стрес перелом — це перелом у результаті повторюваного напруги, звичайно пов’язаного з фізичними навантаженнями, спортом, або важкими фізичними роботами. Бігуни особливо схильні до стресових переломів предплюсневых кісток стопи. Перелом може також бути викликаний остеопорозом.
* Хвороба Півночі (эпифизит п’яткової кістки) — запалення заднього краю п’яткової кістки внаслідок порушення кровопостачання хрящової зони під час великих навантажень на ахілл

Записи по темі

  • Катаракта, або куди від нас йде здоровий зірКатаракта, або куди від нас йде здоровий зір Катаракта - це явище, при якому відбувається помутніння кришталика всередині ока, який у нормі повинен бути ясним. Катаракта може уражати один або обидва ока. Якщо вона розвивається в обох […]
  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грипОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грип Під «кишковим грипом» розуміють вірусні діареї, зокрема ротовирусную інфекцію. Захворювання проявляється підвищеною температурою, катаральними явищами у вигляді нежиті і болю в горлі, що […]
  • Лікування киснемЛікування киснем Людина здатна кілька тижнів прожити без води і їжі. А ось без кисню життя можлива лише лічені хвилини. Кисень - це безбарвний газ, який з видихуваного повітря надходить у кров, де […]
  • Спазмофілія — весняна загроза для вашої дитиниСпазмофілія — весняна загроза для вашої дитини Спазмофілія - майже забуте дитяче захворювання. Але з приходом весни, сонця і тепла воно може дати про себе знати. Справа в тому, що під впливом сонячних променів посилюється відкладення […]
  • Мала мозкова дисфункція. Що це за діагнозМала мозкова дисфункція. Що це за діагноз Цей діагноз у дитячій неврології зявився відносно недавно, і позначає легкі зміни в центральній нервовій системі, на тлі яких у дитини можуть спостерігатися порушення поведінки, труднощі […]
. .