. .

Дивертикулезная хвороба і дивертикулез розвиваються внаслідок випинання частин стінки товстої кишки. Якщо таке мешкообразное випинання інфікується і запалюється, то розвивається дивертикуліт. Люди можуть мати багато таких дивертикулів стінки кишки і при цьому не відчувати хвороби. Проте в разі потрапляння в дивертикул інфекції, можуть з’явитися сильні болі. Різниця між дивертикулезной хворобою, дивертикульоз і дівертікулітом

1. Дивертикулез є безсимптомним станом, що характеризується наявністю дивертикулів — мешкообразных випинань стінки товстої кишки.

2. Дивертикулярна хвороба характеризується появою симптомів у людей з дивертикульозом.

3. Коли хоча б один з дивертикулів інфікується, розвивається дивертикуліт.

У 50% людей дивертикулез розвивається у віці до 50, у 70% — 80 років. Експерти кажуть, що три чверті людей з дивертикульозом ніколи не відчувають будь-яких симптомів (безсимптомний дивертикулез). Чверть, що залишилася, — це ті, у кого є симптоми дивертикулярна хвороби.

Дослідження показало, що захворюваність дівертікулітом серед молодих людей, які страждають ожирінням, зростає.

Симптоми хвороби дивертикулярна

* Можуть бути епізодичні болі в нижній частині живота, а саме, як правило, в лівій нижній частині живота. Часто біль настає під час прийому їжі або дефекації. Ослаблення болю відбувається при звільненні від газів.

* Зміни фізіологічного ритму дефекації.

* Запор.

* Діарея (іноді — рідше, ніж запор).

* Невелика кількість крові в стільці.

Симптоми дівертікуліта

* Постійне і зазвичай сильні болі.

* Біль починається нижче пупка, і переходить в ліву нижню частину живота (може переходити в праву частину живота у азіатів).

* Температура (гарячка).

* Прискорене сечовипускання.

* Хворобливе сечовипускання.

* Нудота і блювання.

* Кровотеча прямої кишки.

Причини появи дивертикулів

Недолік клітковини вважається основною причиною появи дивертикула (мешковидного випинання стінки товстої кишки). Клітковина сприяє утворенню м’якого стільця. Якщо ви не споживаєте достатню кількість клітковини і стілець з цієї причини стає жорстким, то підвищується тиск і навантаження на товсту кишку при просуванні калових мас; це тиск і викликає появу дивертикулів. Дивертикули виникають в результаті того, що матеріал слизової оболонки під дією тиску випинає слабкі місця зовнішньої м’язової оболонки товстої кишки.

Хоча немає чітких клінічних доказів зв’язку між недостатнім споживанням харчової клітковини та дивертикульоз, експерти кажуть непрямі докази цього факту переконливі. Дослідження показали, що в деяких країнах, де велике споживання клітковини, наприклад, в Африці чи Південній Азії, дивертикулярна хвороба виникає досить рідко. З іншого боку, вона є досить поширеною у західних країнах, де споживання клітковини значно знижено.

Дослідження не виявили ніякого зв’язку між дивертикулярна хворобою і споживанням горіхів, насіння і зерна.

Причини дівертікуліта (інфікування і запалення дивертикула)

Експерти не повною мірою розуміють, чому відбувається дивертикуліт. Відомо, що бактерії в стільці швидко розмножуються і поширюються, викликаючи інфекцію. Вважається, що випинання закупорюється, можливо, каловими масами, що може призводити до інфекції. Деякі дослідження показали, що існує також генетичний фактор.

Можливі ускладнення дівертікуліта

* Перитоніт — інфекція може поширитися на серозну оболонку черевної порожнини, якщо один з інфікованих дивертикулів проривається. Перитоніт є дуже серйозним ускладненням і іноді може стати летальним. Це ускладнення потребує негайного лікування антибіотиками. Деякі випадки вимагають хірургічного втручання.

* Абсцес — це утворення порожнини, заповненої гноєм, або пухлина в тканинах. Іноді необхідна операція для отримання гною.

* Свищ — це ненормальне трубчасте освіта, що з’єднує дві частини організму, наприклад, кдишечник з черевної стінкою або з сечовим міхуром. Свищ може сформуватися після того, як інфіковані тканини утворили спайки один з одним. Іноді необхідна операція, щоб позбутися від свища.

* Кишкова непрохідність
— товста кишка може частко
во або повністю закупоритися вакуумній у разі, якщо інфекція викликала утворення рубців. Якщо товста кишки повністю блокується, то потрібно надзвичайний медичне втручання, оскільки тотальна непроходмость може призвести до перитоніту. У разі часткової непрохідності, також необхідне лікування, але вже не в терміновому порядку.

Залежно від ступеня рубцювання і непрохідності, може знадобитися резекція товстої кишки. Також може знадобитися накладення колостоми — штучного отвору на стінці живота пацієнта, через який виводиться товста кишка і підключається до стомному мішку зовні. Як тільки товста кишка гоїться, відновлюють її вихідну структуру. У рідкісних випадках доводиться створювати илео-анальний мішок (всередині), коли клубова кишка (частина тонкої кишки) штучно з’єднується з прямою кишкою.

Профілактика

Якщо ви підтримуєте добре збалансовану дієту з великою кількістю фруктів і овочів, ймовірність розвитку дівертікуліта значно знижується.

Записи по темі

  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грипОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грип Під «кишковим грипом» розуміють вірусні діареї, зокрема ротовирусную інфекцію. Захворювання проявляється підвищеною температурою, катаральними явищами у вигляді нежиті і болю в горлі, що […]
  • Герпетична інфекціяГерпетична інфекція Герпес - інфекційне захворювання, що викликається однойменною вірусом, що вражає шкіру і слизові оболонки, рогівку очей, нервову систему, внутрішні органи. В даний час велике поширення […]
  • Синдром Золлінгера-ЕллісонаСиндром Золлінгера-Еллісона Синдром Золлінгера - Еллісона (ульцерогенная аденома підшлункової залози; гастринома) - це розлад, який зазвичай настає внаслідок гастриноми - пухлини, яка зачіпає здебільшого підшлункову […]
  • Макулярна дегенерація (дегенерація жовтої плями)Макулярна дегенерація (дегенерація жовтої плями) Люди з макулярної дегенерацією (дегенерацією жовтої плями) поступово втрачають центральне зір: вони все більше відчувають труднощі з тим, щоб побачити предмети прямо перед ними, що значно […]
  • Обережно остеопорозОбережно остеопороз Остеопороз називають «мовчазною епідемією 21 століття». Сьогодні у світі ним страждає близько 200 мільйонів чоловік, в Росії - більше 10 мільйонів. Остеопороз зустрічається у кожної […]
. .