. .

Герпес — інфекційне захворювання, що викликається однойменною вірусом, що вражає шкіру і слизові оболонки, рогівку очей, нервову систему, внутрішні органи. В даний час велике поширення отримав генітальний, тобто статевий герпес. Статевий герпес особливо небезпечний для вагітних і майбутнього плоду.

У природі існує ДВА РІЗНОВИДИ вірусу герпесу:

— вірус герпесу 1 типу, який у 70% викликає ураження верхньої половини тіла, губ, очей, носа і лише в 30% нижньої половини тіла ( кольпіти, цистити, статеві виразки, анальні тріщини).

— вірус герпесу 2 типу викликає ураження з точністю до навпаки, тобто переважно статеві поразки.

Один раз потрапивши в організм, вірус паразитує в ньому все життя, періодично активуючись при стресах, переохолодженні, після перенесених захворювань, після вживання алкоголю, напередодні менструації і т. д. Поза загострення вірус дрімає в нервових вузлах, чекаючи стимулу для активації, після чого бурхливо розмножується і по нервових закінченнях потрапляє в шкіру і слизові оболонки.


ШЛЯХИ ЗАРАЖЕННЯ

— незахищені статеві контакти. Якщо один з партнерів є безсимптомним носієм вірусу або знаходиться в періоді загострення інфекції

— аутоинокуляция, коли людина сама переносить інфекцію з однієї ділянки шкіри на інший при порушенні елементарних правил гігієни, тобто відбувається самозараження. Наприклад, при ураженні губ інфекція переноситься на статеві органи.

— від вагітної жінки до плода

ДЖЕРЕЛО ЗАРАЖЕННЯ — хвора людина, який активно виділяє вірус зі слиною, сечею, спермою, вагінальним вмістом.


ВАРІАНТИ ПЕРЕБІГУ.

 

В сучасних умовах статевий герпес часто протікає зі стертою симптоматикою без характерних висипань. У третини випадках буває характерна клінічна картина. При ТИПОВОМУ генітальному герпесі на статевих губах, на шкірі промежини, лобку і навколо заднього проходу з’являється група дрібних бульбашок, наповнених прозорим вмістом. Висип супроводжується болем, свербінням, печією. Також висипання можуть супроводжуватися підвищенням температури тіла, ломота в м’язах, прострілами по ходу нерва, болями в суглобах. Потім бульбашки лопаються, на їх місці утворюються виразки, які підсихають до кірочок. Кірочки відпадають через кілька днів, не залишаючи слідів на шкірі. Характерно, що при черговому загостренні бульбашки утворюються завжди в одному і тому ж місці. Виразки завжди болючі в відміну від сифілітичних. Скоринки ніколи не залишають ні рубців, ні пігментації.

АТИПОВИЙ ВАРІАНТ . У цьому випадку немає бульбашок, а є нехарактерні симптоми, такі як виділення зі статевих шляхів, свербіння, печіння, тріщини промежини, статевих губ, заднього проходу, набряк та гіперемія слизових оболонок.

ВІРУСОНОСІЙСТВО
теж отримало велике поширення, коли ніяких проявів немає, а вірус активно виділяється із статевих шляхів.

Помічено, що для розвинених країн Європи і США характерно переважання типових форм герпесу, а для країн з низьким рівнем життя — атипових форм та вірусоносійства.


ДІАГНОСТИКА

У типових випадках не становить труднощів. При атиповому герпесі або вирусоносительстве обов’язкові лабораторні обстеження.

Методи лабораторної діагностики:

1.виявлення вірусу в виділеннях зі статевих шляхів методами ПЦП, ІФА. Метод ПЛР високочутливий, доступний, швидко дає відповідь.
2.дослідження крові на антитіла до вірусу простого герпесу 1 і 2 типу. В крові визначається рівень антитіл. Виробляються організмом у відповідь на інфекцію.

ЛІКУВАННЯ

Лікування статевого герпесу включає хіміотерапію та імунотерапію, а також їх комбінацію. Герпес — хвороба імунної системи, тому імунотерапія важливий метод лікування герпетичної інфекції. Широко використовуються препарати інтерферону, заповнюють його недостатню вироблення в організмі при вірусних інфекціях. При вираженому імунодефіциті і значній кількості висипань внутрішньовенно вводяться препарати імуноглобулінів.

Хіміотерапія — це призначення препаратів, що гальмують розмноження вірусів — ацикловіру і його аналогів. Курс лікування ними 5-7 днів, інакше ці препарати пригнічують імунітет.


Слід пам’ятати, що генітальний герпес — серйозний діагноз, але ні в якому разі не вирок. При своєчасному виявленні і лікуванні п

Записи по темі

  • Інфекції, що передаються статевим шляхомІнфекції, що передаються статевим шляхом Інфекції, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), як правило, поширюються при сексуальному контакті. Однак у деяких випадках заражена людина може передати інфекцію без сексуального […]
  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грипОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грип Під «кишковим грипом» розуміють вірусні діареї, зокрема ротовирусную інфекцію. Захворювання проявляється підвищеною температурою, катаральними явищами у вигляді нежиті і болю в горлі, що […]
  • Дивертикули товстої кишкиДивертикули товстої кишки Дивертикулезная хвороба і дивертикулез розвиваються внаслідок випинання частин стінки товстої кишки. Якщо таке мешкообразное випинання інфікується і запалюється, то розвивається […]
  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Уникаємо аденовірусуОБЕРЕЖНО ЗИМА — Уникаємо аденовірусу Аденовірусна інфекція - гостре респіраторно-вірусне захворювання, що характеризуються ураженням лімфоїдної тканини, слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, часто очей і помірно […]
  • Синдром метеочутливостіСиндром метеочутливості Метеочутливість - синдром погодної залежності. Всі люди так чи інакше схильні до впливу погодних змін. Але частина людей вкрай чутливі до перепадів вологості, атмосферного тиску, […]
. .