. .

Інфекції, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), як правило, поширюються при сексуальному контакті. Однак у деяких випадках заражена людина може передати інфекцію без сексуального контакту, наприклад, при пологах (мати заражає дитину), трансфузійно (через переливаемую кров або просто шляхом попадання крові боляче в кров здорової).

Відомо більше 30 різних інфекцій, що передаються статевим шляхом: бактеріальних, вірусних і паразитарних. Нижче наведено список найбільш поширених з них:

Найбільш поширені бактеріальні ІПСШ

* Neisseria gonorrhoeae — викликає гонорею або гонококову інфекцію.
* Chlamydia trachomatis — причина хламідійної інфекції.
* Treponema pallidum — викликає сифіліс.
* Haemophilus ducreyi — викликає м’який шанкр.
* Klebsiella granulomatis — раніше відомий як Calymmatobacterium granulomatis, викликає пахову гранульому або донованоз.

Найбільш поширені вірусні ІПСШ

* Вірус імунодефіциту людини, що викликає СНІД.
* Вірус простого герпесу 2 типу — викликає генітальний герпес.
* Вірус папіломи людини — викликає генітальні бородавки. 15 підтипів призводить до раку шийки матки.
* Вірус гепатиту В — викликає гепатит, а в хронічних випадках може призводити до розвитку раку печінки.
* Цитомегаловірус — викликає запалення в мозку, очах і кишечнику.

Найбільш поширені паразитарні ІПСШ

* Trichomonas vaginalis викликає вагінальний трихомоніаз, також відомий як «трихомоніаз».
* Candida аlbicans — викликає вульвовагініти у жінок, запалення головки статевого члена і крайньої плоті у чоловіків (баланопостит).
Симптоми хламідіозу

Деякі вважають хламідіоз прихованим захворюванням, оскільки симптоми початкової стадії непомітні і проявляються рідко. Експерти кажуть, що близько 50% інфікованих чоловіків і 70% інфікованих жінок не мають симптомів. Інші мають такі незначні симптоми, що інфекція протікає непомітно.

Жінки

Генітальний хламідіоз, як правило, не викликає симптомів у жінок. Однак, можуть бути неспецифічна симптоматика, у тому числі:

* Цистит — запалення сечового міхура.
* Зміни виділень з піхви.
* Незначні болі внизу живота.

Жінкам з будь-яким із зазначених вище симптомів слід відвідати лікаря. Якщо хламідіоз не лікувати, то пізніше можуть з’явитися такі симптоми:

* Тазові болі.
* Болі під час статевого акту — кожен раз або періодично.
* Кровотеча між менструаціями.


Чоловіки

Симптоми у чоловіків, як правило, виникають в результаті ускладнень хламідіозу.

Причини зараження хламідіозом

Хламідії можуть бути передані наступним шляхом:

* Незахищений вагінальний секс з інфікованою людиною.
* Незахищений анальний секс з інфікованою людиною.
* Незахищений оральний секс з інфікованою людиною.
* Будь статевий контакт з інфікованою людиною.

Так як хламідійна інфекція часто протікає безсимптомно, інфікована людина може заразити свого сексуального партнера, не знаючи про наявність захворювання.

*Пологи — інфікована мати може передати інфекцію дитині під час пологів. Іноді інфекція може призвести до ускладнень для дитини, наприклад, пневмонії.

Хламідії не можуть бути передані через:

* Користування туалетом, де був інфікований чоловік.
* Прийом сауни з інфікованими людьми.
* Користування басейном з інфікованими людьми.
* Дотик до поверхні, до якої інфікована людина раніше торкнувся або кашлянув / чхнув на неї.
* Повітряно-крапельним шляхом при постійному близькому спілкуванні.

Різновид Chlamydophila pneumonia викликає респіраторні інфекції, в тому числі пневмонію, відрізняється від C. trachomatis, яка передається статевим шляхом. Chlamydophila pneumonia — бактерія, що мешкає в повітрі і тому не передається статевим шляхом. У даній статті розглядаються виключно C. trachomatis.

Деякі штами C. trachomatis здатні викликати LGV (лімфогранульома венерична), інший передається статевим шляхом захворювання, яке частіше зустрічається в Африці, Південно-Східної Азії, Центральної та Південної Америки. Ознаки і симптоми включають: генітальні виразки, лихоманку і опухлі лімфатичні вузли в паховій області. В Європі все частіше зустрічається LGV, особливо серед гомосексуальних і бісексуальних чоловіків.

Варіанти лікування хламідіозу

Антибіотики забезпечують принаймні 95% ефективність в лікуванні хламідіозу, якщо пацієнт дотримуєт
ься інструкцій лікаря. У більшості випадків вони являють собою таблетки. Лікування може складатися з:

* Азитроміцин.

* Доксициклін.

Деякі пацієнти, наприклад, вагітні жінки повинні приймати інші препарати, так як доксициклін або тетрациклін можуть вплинути на розвиток кісток і зубів дитини.

Можуть бути використані наступні антибіотики: амоксицилін, ампіцилін, кларитроміцин, лимециклин, міноциклін, офлоксацин, еритроміцин та рифампіцин.

Жінки, що приймають протизаплідні таблетки, змушені будуть використовувати додаткові методи контрацепції, наприклад, презервативи, так як антибіотики впливають на їх ефективність.

Деякі пацієнти можуть мати наступні побічні ефекти при прийомі антибіотиків:

* Пронос.
* Біль у шлунку.
* Розлад шлунка.
* Нудота.

У більшості випадків побічні ефекти м’які. В період відновлення від них може знадобитися дотримуватися дієтичні рецепти, правильне харчування, відмова від шкідливих звичок… У пацієнтів, які отримували доксициклін, може з’явитися висипка на шкірі, якщо вони піддаються впливу сонячного світла.

Ускладнення хламідіозу

Рання діагностика і лікування значно знижує ризик ускладнень. Ускладнення можуть бути попереджені шляхом регулярної перевірки, або за звернення за медичною допомогою у разі появи симптомів.

Жінки

* Запалення тазових органів (PID), в більшості випадків, запалення фаллопієвих труб, що призводить до появи спайок всередині труб і трубної (позаматкової) вагітності.

* Цервіцит — запалення шийки матки. Симптоми можуть включати: піхвові виділення, іноді містять гній, болі під час статевого акту, часте сечовипускання, відчуття печіння при сечовипусканні. У разі хронічного цервіціта шийки матки може набухати і можуть розвиватися кісти з можливим їх інфікуванням. Деякі пацієнти відчувають болі в спині, глибокі тазові болі, і постійні виділення з піхви.

* Сальпінгіт — запалення маткових (фаллопієвих) труб.

* Бартолініт — запалення залози Бартоліном, яка продукує мастильний слизовий секрет, що полегшує статевий акт. Залоза розташована по обидві сторони від входу в піхву. Хламідійна інфекція може призвести до засмічення і інфікуванню з наступною появою кіст залози Бартоліном. Кіста може розвинутися абсцес.

Чоловіки

* Іспанські дослідники виявили, що хламідії можуть вплинути на якість чоловічої сперми.

* Уретрит — це запалення сечовипускального каналу. Симптоми включають: виділення жовтого гною, слизу з гноєм, або просто слизу в області зовнішнього отвору (отвір на кінці пеніса. Уретрит може призвести до стриктуре уретри, коли звужується сечовипускальний канал, що значно утруднює сечовипускання; при цьому створюється тиск, який може призвести до пошкодження нирок.

* Епідидиміт — запалення придатка яєчка, особливої структури усередині мошонки. Ознаки і симптоми включають почервоніння, опухання та підвищення температури мошонки, хворобливість яєчка, хворобливе сечовипускання, часті позиви до сечовипускання, хворобливі еякуляції, болісний статевий акт до еякуляції, ком в яєчку, опухлі пахові вузли, виділення з пеніса, і кров у спермі.

* Синдром Рейтера — хронічний тип запального артриту. Синдром призводить до артриту, кон’юнктивіту (запалення очей), запалення сечостатевого апарату і травної системи, ураження органів і суглобів. Серйозне запалення може виникнути в очах, нирках, серці, шкірі, легенях і порожнини рота.

Профілактика хламідіозу

* Презервативи.

* Оральний секс — необхідно мати на увазі, що при такому сексі ризик значно підвищений.

* Новий сексуальний партнер — необхідно пройти тест на хламідіоз перед першим статевим актом.

* Регулярні перевірки.

* Слід уникати спринцювання — спринцювання знижує кількість «хороших бактерій» у піхву, що підвищує ризик зараження — не тільки хламідійною інфекцією, але і багатьма іншими видами інфекції. Спринцювання робиться з допомогою води або лікарських засобів для очищення піхви.

Записи по темі

  • Анорексія і булімія — коли нерви керують нашим харчуваннямАнорексія і булімія — коли нерви керують нашим харчуванням Якщо людина має ірраціональне бажання споживати чи не споживати їжу, яка чинить негативний вплив на психічне і фізичне здоровя, то, ймовірно, він страждає розладом харчової поведінки. […]
  • Герпетична інфекціяГерпетична інфекція Герпес - інфекційне захворювання, що викликається однойменною вірусом, що вражає шкіру і слизові оболонки, рогівку очей, нервову систему, внутрішні органи. В даний час велике поширення […]
  • Синдром метеочутливостіСиндром метеочутливості Метеочутливість - синдром погодної залежності. Всі люди так чи інакше схильні до впливу погодних змін. Але частина людей вкрай чутливі до перепадів вологості, атмосферного тиску, […]
  • Макулярна дегенерація (дегенерація жовтої плями)Макулярна дегенерація (дегенерація жовтої плями) Люди з макулярної дегенерацією (дегенерацією жовтої плями) поступово втрачають центральне зір: вони все більше відчувають труднощі з тим, щоб побачити предмети прямо перед ними, що значно […]
  • Синдром Золлінгера-ЕллісонаСиндром Золлінгера-Еллісона Синдром Золлінгера - Еллісона (ульцерогенная аденома підшлункової залози; гастринома) - це розлад, який зазвичай настає внаслідок гастриноми - пухлини, яка зачіпає здебільшого підшлункову […]
. .