Уникальные глазные капли орлиум официальный сайт http://орлиум.рф Вы можете гордиться своим зрением! .

Катаракта — це явище, при якому відбувається помутніння кришталика всередині ока, який у нормі повинен бути ясним. Катаракта може уражати один або обидва ока. Якщо вона розвивається в обох очах, один з них може бути більш серйозно вражений, ніж інший.

У нормі, прозорий кришталик дозволяє світлу проникати до задньої частини ока, так що пацієнт може побачити чіткі зображення. Якщо частина кришталика стає непрозорою, світло не може пройти повністю і зір пацієнта стає розмитим, ніби він дивиться через каламутну воду або затуманене вікно. Чим більше непрозорим (розмитим) стає кришталик, тим гірше зір.

У відповідності з медичним словником Medilexicon, катаракта — це «повне або часткове помутніння кришталика».

Існує два типи катаракти:

    * Вікова катаракта, яка з’являється в пізньому віці, є найбільш поширеним типом.

   * Вроджена катаракта (катаракта дитинства) може бути вже при народження дитини або незабаром після народження. Катаракта може бути діагностована у більш старших дітей і дітей — це іноді називають катарактою, пов’язаної з розвитком, дитячої чи юнацької катарактою. Дослідники з Університету Цюріха першими виявили локус в хромосомі і точний молекулярний дефект в кодуючої області гена, відповідального за дитячу катаракту.

Далі в цій статті основну увагу звертається на вікову катаракту.

Пацієнти з катарактою, зрештою, втрачають здатність нормально читати, або управляти автомобілем — особливо в нічний час. Навіть бачити вираз облич людей стає важким завданням. Катаракта зазвичай не болюча. У першу чергу уражається здатність бачити на великі дистанції.

Так як катаракта розвивається дуже повільно, то спочатку більшість людей не знають про неї. Однак, помутніння зору прогресує і поступово ставати все гірше. Більш яскраве освітлення і окуляри можуть допомогти поліпшити зір. Тим не менш, в кінці кінців, порушення зору впливають на здатність пацієнта виконувати повсякденні завдання. До цього моменту хворий потребує хірургічного втручання. На щастя, хірургічна операція катаракти, як правило, дуже ефективна і безпечна процедура.

У світовому аспекті, катаракта викликає більше проблем із зором, ніж будь-які інші стани очей або захворювання, особливо у країнах, де вона набагато більш поширена серед бідних верств населення, як стверджує дослідження, проведене в Кенії, на Філіппінах і Бангладеші.

Деякі дослідження показують, що катаракта частіше зустрічається серед літніх людей, які знаходяться на більш низькому щаблі соціально-економічної драбини в США, — поширеність катаракти, що викликає серйозні проблеми із зором, висока серед літніх вихідців з Латинської Америки, які також часто стикаються з перешкодами в доступі до догляду.
І чоловіки, і жінки страждають на катаракту в рівній мірі.

За даними Національної служби охорони здоров’я (NHS) Великобританії, приблизно третина людей у віці 65 років і старше мають катаракту одного або обох очей.

Фактори, які можуть збільшити ризик розвитку катаракти

Всі люди знаходяться в групі ризику розвитку катаракти по досягненні старості, так як значним фактором ризику є вік. В США близько 50% людей у віці 65 років та більше, мають деяку ступінь помутніння кришталика. 70% американців у віці 75 років і більше мають значне погіршення зору внаслідок катаракти.

Наступні фактори можуть підвищити ризик розвитку катаракти:

* Вік.

* Близькі родичі, які страждали катаракта (сімейна історія).

* Діабет.

* Вплив іонізуючої радіації: пілоти мають підвищений ризик ядерної катаракти в порівнянні із звичайними людьми, і, як повідомили вчені з Університету Ісландії, існує ризик, пов’язаний з кумулятивним впливом космічного випромінювання.

Інше дослідження показало, що відбувається полегшення ядерної катаракти протягом 5 років на 40% і нижче для тих, хто приймає статини після врахування низки факторів, у порівнянні з тими, хто їх не приймає.

* Тривалий вплив яскравого сонячного світла.

* Тривалий прийом кортикостероїдів — багато людей з астмою приймають стероїди, а люди з хронічною обструктивною хворобою легень — оральні. Дослідження, проведене Центром Дослідження Зору, Університет Сіднея,
Австралія, показало, що ризик розвитку катаракти вище для пацієнтів, які приймають ці препарати.

* Попереднє запалення очей.

* Передує травма ока.

* Як показали вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища наук, США, вплив свинцю протягом життя може збільшити ризик розвитку катаракти.

* Втрата функції крісталлінів, певного типу білка у кришталику ока, яка настає з віком. Як показало дослідження, у міру того як білок втрачає функцію, утворюються невеликі пептиди, з 10 до 15 амінокислот, що прискорюють розвиток катаракти в оці.

Симптоми вікової катаракти

Симптоми зазвичай посилюються через багато років після початку, в похилому віці. Поступово все більше кришталик мутніє. Люди з легкою формою катаракти не помічають її протягом тривалого часу.

Катаракта часто вражає обидва ока, але рідко в рівній мірі.

Люди з катарактою можуть мати наступні симптоми:

* Розмите або затуманений зір.

* Деякі описують зір, немов вони дивляться крізь матове скло.

* Зір може бути затуманене невеликими плямами або точками.

* Пацієнт бачить маленькі розмиті ділянки в полі свого зору.

* Зір стає гірше при тьмяному освітленні.

* Зір іноді погіршується, коли світло дуже яскравий (відблиски).

* Деякі люди з катарактою також скаржаться на те, що кольори виглядають менш ясними, і тьмяним.

* З’являються значні труднощі з читанням, які, зрештою, роблять його неможливим.

* Часта зміна очок .

* В кінці кінців носіння окулярів стає менш ефективним.

* У деяких випадках пацієнти можуть бачити ореол навколо яскравих об’єктів, наприклад, автомобільних фар або ліхтарів.

* Двоїння зору в одному оці (рідко).

Так як зір людини погіршується, і яскраве світло зустрічних фар і ліхтарів все гірше помітний, водіння стає недосконалим і потенційно дуже небезпечним, згідно з дослідженням, проведеним оптиками і психологами в Австралії, встановили, що автомобілісти, які страждають на катаракту, меншою мірою здатні виявити потенційно небезпечні фактори на дорозі. Водії з катарактою, зрештою, зазнають перевтома очей і частіше моргають, намагаючись очистити поле зору.

Катаракта зазвичай не викликають яких-небудь явних змін очі. Будь-які незручності, такі як подразнення, біль, свербіж або почервоніння, швидше за все, викликані якимось іншим розладом очі.

Катаракта не небезпечна для здоров’я хворого, або здоров’я очей. Якщо катаракта запущена (повністю біле поле зору), хворий може відчувати запалення, головний біль і деякі біль в оці. У цьому випадку необхідно видалити катаракту.


Контактні лінзи інтернет-магазин spb-optica.ru — широкий вибір контактних лінз відомих виробників. Широкий вибір аксесуарів для контактних лінз. Доставка по всій території Росії.

Записи по темі

  • Чому в п’ятах болитьЧому в п’ятах болить Біль у пяті є дуже поширеною серед проблем зі стопами. Пацієнт зазвичай відчуває біль або під пятою (підошовний фасцити) або позаду неї (Ахиллесов тендиніт), де ахіллове сухожилля […]
  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Синусити, як ускладнення ГРВІОБЕРЕЖНО ЗИМА — Синусити, як ускладнення ГРВІ Часто банальний нежить, що є проявом застуди чи ГРВІ, не є таким простим. Найбільш частим ускладненням риніту є синусити.Синусит - гостре або хронічне запалення придаткових пазух носа, […]
  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грипОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грип Під «кишковим грипом» розуміють вірусні діареї, зокрема ротовирусную інфекцію. Захворювання проявляється підвищеною температурою, катаральними явищами у вигляді нежиті і болю в горлі, що […]
  • Спазмофілія — весняна загроза для вашої дитиниСпазмофілія — весняна загроза для вашої дитини Спазмофілія - майже забуте дитяче захворювання. Але з приходом весни, сонця і тепла воно може дати про себе знати. Справа в тому, що під впливом сонячних променів посилюється відкладення […]
  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Заходи профілактики грипуОБЕРЕЖНО ЗИМА — Заходи профілактики грипу Січень ознаменувався підвищеною захворюваністю на ГРВІ та грип, у тому числі реєструвалися випадки свинячого грипу. Вірус грипу «боїться» міцних морозів, а ось лютневі відлиги і березнева […]