. .

Людина здатна кілька тижнів прожити без води і їжі. А ось без кисню життя можлива лише лічені хвилини. Кисень — це безбарвний газ, який з видихуваного повітря надходить у кров, де зв’язується з гемоглобіном, знаходяться в еритроцитах.

Еритроцити переносять кисень до органів і тканин. Якщо з якихось причин доставка кисню порушується, то в тканинах розвивається кисневе голодування — гіпоксія.

Кисневі коктейлі відомі давно. Цей метод лікування використовується для поліпшення обмінних процесів в організмі. Коктейль готують, пропускаючи кисень під невеликим тиском у вигляді дрібних пухирців через курячий білок, додаючи настій шипшини, глюкозу, настої лікарських трав і т. д. такий пінистий коктейль потрібно повільно протягом 5-10 хвилин всмоктувати через трубочку по 150-200 мл 1-2 рази в день. Такі коктейлі використовують і в дитячих закладах, санаторіях, як зміцнювальний засіб.

Інший метод лікування киснем проходить в умовах гіпербаричної атмосфери, тобто надлишкового тиску, де людина вдихає очищений кисень. Тиск при цьому значно перевищує тиск навколишнього середовища. Тому для цього використовуються барокамери. Тиск там збільшується до 3 разів, пацієнт при цьому вдихає очищений кисень через маску. В умовах барокамери кисень розчиняється у плазмі концентрація в 20 разів перевищує нормальну, при цьому він у великих кількостях потрапляє в органи і тканини, усуваючи кисневе голодування.

Гіпербарична оксигенаци
я має протизапальну і протинабрякову дію. Цей метод дозволяє зменшити прийом лікарських препаратів.
Іноді запальний процес викликається анаеробними мікроорганізмами. Проникаючи в такого вогнища запалення, кисень дозволяє впоратися з такими збудниками навіть без застосування лікарських препаратів.
Під впливом даної терапії підсилюється синтез кісткової тканини, відкладення в ній кальцію, що сприяє зміцненню кісток. Розростаються нові капіляри в області з порушеним кровообігом.

Цей метод застосовується при лікування захворювань серцево-судинної системи (вади серця, атеросклероз, тромбози і т. д.), у неврології, ендокринології, для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, гінекології (хронічних запальних захворюваннях малого тазу).
Лікування в барокамері знайшло широке застосування в акушерстві. Його використовують при внутрішньоутробної гіпоксії і гіпотрофії плода, безплідді, загрозі переривання, а також у вагітних з вродженими та набутими вадами серця, тяжкі форми токсикозу, нефропатії.
Знайшов цей метод застосування в неонатології та педіатрії (асфіксія в пологах, жовтяниця новонароджених, порушення мозкового кровообігу, вади серця і бронхіальна астма у дітей).

При проведенні гіпербаричної оксигенації ускладнень практично не спостерігається. Але є деякі протипоказання:

• гостра вірусна інфекція
• підвищена температура тіла
• інфекції верхніх дихальних шляхів
• захворювання вуха і барабанної перетинки
• захворювання крові
• тяжка гіпертонічна хвороба
• новоутворення
• психіатричні захворювання
• епілепсія
• індивідуальна підвищена чутливість до кисню

Лікування в барокамері — приємна процедура. Зазвичай тривалість одного сеансу — 45-60 хвилин. У період перебування у барокамері пацієнт не відчуває жодних неприємних відчуттів, крім короткочасного закладання у вухах в перші 5-10 хвилин, коли піднімається тиск, як при зльоті літака. Кількість сеансів, як правило, становить 10 — 12 . При вагітності лікування в барокамері може бути призначено після закінчення строку 12-14 тижнів.

Профілактичний курс гіпербаричної оксигенації знімає втому, м’язову напругу, має антистресову, загальнозміцнюючу, тонізуючу дію, знижує несприятливі впливу забрудненої атмосфери. Поліпшується робота ендокринної системи, поліпшується стан шкіри. Поліпшується стан нервової системи так, що не страшні ніякі стреси!

Записи по темі

  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грипОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грип Під «кишковим грипом» розуміють вірусні діареї, зокрема ротовирусную інфекцію. Захворювання проявляється підвищеною температурою, катаральними явищами у вигляді нежиті і болю в горлі, що […]
  • ОБЕРЕЖНО ГРИПОБЕРЕЖНО ГРИП Пік захворюваності на грип припадає на січень-березень. Це пояснюється тим, що віруси грипу відносно добре переносять низькі негативні температури, в той час як вони чувствителены до […]
  • Дивертикули товстої кишкиДивертикули товстої кишки Дивертикулезная хвороба і дивертикулез розвиваються внаслідок випинання частин стінки товстої кишки. Якщо таке мешкообразное випинання інфікується і запалюється, то розвивається […]
  • Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишкиВиразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки Виразкова хвороба - поширена проблема. Нею страждає близько 5% дорослого населення, причому частіше чоловіки. Розрізняють виразкову хворобу шлунка і виразку 12-палої кишки. Досі немає […]
  • Рак печінки безпосередньо пов’язаний з метаболічним синдромомРак печінки безпосередньо пов’язаний з метаболічним синдромом Метаболічний синдром здається нам сьогодні зовсім незнайомим діагнозом, однак він є практично у кожної людини, що страждає ожирінням. Виникнення раку печінки у пацієнтів з метаболічним […]
. .