. .

Мігрень — це важка, болісна головний біль, якої часто передують або супроводжують її симптоми, такі як: спалахи світла перед очима, сліпі плями, поколювання в руках і ногах, нудота, блювота, підвищена чутливість до світла і звуку.

Болісна біль у результаті мігрені може тривати протягом декількох годин або навіть днів.

Головний біль внаслідок мігрені викликається поєднанням одночасного розширення кровоносних судин і викиду хімічних речовин з нервових волокон, які утворюють сплетення навколо цих судин. Під час головного болю розширюється артерія, що знаходиться на зовнішній стороні черепа під шкірою (скронева артерія). Це призводить до викиду хімічних речовин, які викликають запалення, біль, і подальше розширення артерії.

Мігрень призводить до того, що симпатична нервова система починає реагувати, викликаючи почуття нудоти, діарею і блювоту. Така відповідь симпатичної нервової системи також затримує просування харчової грудки зі шлунка в тонку кишку (впливає на поглинання їжі), зменшує циркуляцію крові (що призводить до похолодання рук і ніг), і підвищує чутливість до світла і звуку.

Жінки мають більшу схильність до мігрені, ніж чоловіки.

Що викликає мігрень?

Деякі люди, які страждають від мігрені, можуть чітко визначити фактори, що викликають головні болі. Потенційні ініціюють фактори мігрені включають в себе:

*Алергія і алергічні реакції.
*Яскраве світло, голосні звуки, і деякі запахи або парфумерія.
*Фізичне або емоційне напруження .
*Зміни в режимі сну або нерегулярний сон.
*Куріння або вплив диму.
*Голодування.
*Алкоголь.
* Коливання менструального циклу, протизаплідні таблетки, гормональні коливання під час менопаузи.
*Головні болі в результаті підвищеного тиску.
*Харчові продукти, що містять тирамін (червоне вино, витриманий сир, копчена риба, куряча печінка, рис, боби), глутамат натрію (MSG), або нітрати (бекон, сосиски, салямі).
*Інші продукти, такі як шоколад, горіхи, арахісове масло, авокадо, банани, цитрусові, цибуля, молочні продукти, а також продукти, які зазнали ферментативної обробки або маринування.

Перераховані фактори не завжди викликають мігрень, і їх уникнути не завжди запобігти її появу.

Симптоми мігрені

Симптоми мігрені можуть проявитися через якийсь час до головного болю, відразу перед нею, вони можуть її супроводжувати або з’явитися після неї. Хоча не всі мігрені протікають однаково, типові симптоми включають в себе:

*Посилення головному болі від помірної до сильної, яка, як правило, локалізується на одній стороні голови.
*Пульсуючий головний біль.
*Посилення болю під час фізичної активності.
*Неможливість виконання послідовних дій у зв’язку з болем.
*Нудота.
*Блювання.
*Підвищена чутливість до світлових і звукових подразників.

Багато людей відчувають передчуття мігрені безпосередньо перед або під час головного болю, але це відбувається не у всіх. Стан, що передує мігрені, включає в себе розлад сприйняття, сплутана свідомість, поява дивних вогнів перед очима, частіше миготять, ліній в полі зору, сліпих плям, поколювання в руках чи ногах, відчуття неприємних запахів.

У тих, хто часто страждає мігренню, також можлива поява передчуття, званого продромальній фазою, що виникає за кілька годин або 1-2 дні до головного болю. Це передчуття може характеризуватися почуттям захвату або енергійністю, тягою до солодкого, спрагою, сонливістю, дратівливістю або депресивності.

Діагностика мігрені

Лікар розглядає сімейний анамнез і перевіряє пацієнта на симптоми, описані вище, з метою діагностики мігрені. Міжнародне товариство по діагностиці головного болю рекомендує принцип «5, 4, 3, 2, 1 критерій» для діагностики мігрені, виключаючи попередній стан. Принцип полягає в наступному:

*5 або більше атак;
*тривалість — 4 години до 3 днів;
*принаймні 2 рази — одностороння, пульсуюча, помірна або сильна бі

Записи по темі

  • Обережно остеопорозОбережно остеопороз Остеопороз називають «мовчазною епідемією 21 століття». Сьогодні у світі ним страждає близько 200 мільйонів чоловік, в Росії - більше 10 мільйонів. Остеопороз зустрічається у кожної […]
  • Лікування киснемЛікування киснем Людина здатна кілька тижнів прожити без води і їжі. А ось без кисню життя можлива лише лічені хвилини. Кисень - це безбарвний газ, який з видихуваного повітря надходить у кров, де […]
  • Мала мозкова дисфункція. Що це за діагнозМала мозкова дисфункція. Що це за діагноз Цей діагноз у дитячій неврології зявився відносно недавно, і позначає легкі зміни в центральній нервовій системі, на тлі яких у дитини можуть спостерігатися порушення поведінки, труднощі […]
  • Чадний газ — вбивця-невидимкаЧадний газ — вбивця-невидимка Чадний газ не має запаху і смаку, це побічний продукт згоряння. Люди і тварини не можуть усвідомити, що вони дихають окисом вуглецю. Чадний газ конкурує з киснем за ділянка звязування, […]
  • ОБЕРЕЖНО ГРИПОБЕРЕЖНО ГРИП Пік захворюваності на грип припадає на січень-березень. Це пояснюється тим, що віруси грипу відносно добре переносять низькі негативні температури, в той час як вони чувствителены до […]
. .