. .

Кетоз

Кетозом називається стан, при якому рівень кетонів (кетонових тіл) в крові підвищений.

Кетони утворюються у разі, якщо закінчився запас глікогену в печінці, при цьому вони витрачаються з отриманням енергії. Кетони — це невеликі фрагменти вуглецю, є продуктами розщеплення жирів. Кетоз вважається серйозним захворюванням, якщо рівень кетонів занадто високий.

Однак, коли організм знаходиться в стані кетозу, людина, як правило, відчуває себе менш голодним і їсть менше звичайного. Організм перемикається з режиму спалювання вуглеводів на режим спалювання жирів. Жирова клітковина стає основним джерелом енергії, і людина втрачає у вазі. Саме тому низьковуглеводні дієти стали популярними і ефективними, особливо серед людей, які страждають ожирінням.

Але в даний час людський організм переважно в енергетичних цілях засвоює глюкозу з вуглеводів, а не отримує енергію з жирів. Якщо глюкози в крові недостатньо, то організм починає розщеплювати жирові запаси, що сприяє появі кетонів у крові. Кетони утворюються в печінці з жирних кислот.

Організм використовує білки і жири як будівельний матеріал для клітин і тканин, але, тим не менш, вони також можуть бути джерелами енергії при необхідності.

Головний мозок використовує глюкозу або кетони в якості джерела енергії, так як нервова тканина мозку не здатна розщеплювати жири для отримання енергію.

Якщо в організмі багато вуглеводів, відбувається їх розщеплення до глюкози, яка транспортується в клітини і потім перетворюється в енергію.

У разі, коли глюкоза не розщеплюється, наприклад, при зниженому рівні інсуліну або відсутності глюкози, організм почне руйнувати накопичений жир з метою отримання енергії. В результаті метаболізму жирів рівень кетонів у крові підвищується, що призводить до кетозу. Кетоз може розвинутися при діабеті 1 типу (недостатньо інсуліну), алкоголізмі, голодуванні, і при низкоуглеводной, але з вискоім вмістом жирів і білків, дієті.

Кетони включають:

ацетон, ацетоацетат або бета-гідроксибутират. Дуже високий рівень кетонів може викликати інтоксикацію, підвищити кислотність крові та призвести до пошкодження таких органів, як нирки і печінку.

Людський організм намагається знизити рівень ацетону (кетон) шляхом виділення його в процесі дихання, що дає такий симптом як солодке і фруктове дихання. Виділення кетонів також відбувається з сечею.

Кетогенна дієта для лікування епілепсії — це низкоуглеводная дієта з високим вмістом жирів. Вона була розроблена в перше десятиліття XX століття Дієта сприяє тому, що організм спалює жир для отримання енергії. В відповідності з даними досліджень The Epilepsy Foundation (Організації з вивчення епілепсії) показано, що двоє з кожних трьох дітей дієта приносила полегшення. У самому справі, в одній третині випадків, епілептичні припадки повністю припинилися. Лікарі не знають точно, чому така дієта, яка фактично імітує голодування шляхом спалювання жиру для енергії, запобігає пароксизм. Експерти також не можуть зрозуміти, чому ця дієта не полегшує становище всіх пацієнтів, які страждають на епілепсію.

Багата жирами дієта може мати деякі побічні ефекти, включаючи зневоднення, запори, а іноді і камені в нирках або жовчовивідних шляхах. Існують і інші побічні ефекти, що підвищує значущість ретельного моніторингу пацієнта.

Кетоз для зниження ваги.

Як описано вище, при перемиканні організму з режиму спалювання вуглеводів на режим спалювання жирів, знижується маса тіла. Справа в тому, що людський організм здатний запасати жир, іноді в небажаних місцях, таких як: стегна (верхній квадрант стегон), сідниці і живіт. Вуглеводи ж організм запасати не може. Зазвичай ми відчуваємо голод, коли рівень глюкози падає. Для досягнення стану кетозу, організм повинен одержувати велику кількість жирів / білків і низьке — вуглеводів. На думку деяких експертів, наприклад, доктора Аткінса, при належному контролі (контроль складу сечі, наприклад), рівень кетонів можна зберегти в безпечних межах і пацієнт може досягти своєї ідеальної ваги, не відчуваючи нестерпного голоду. У такому випадку у виграші залишаються відразу краса і здоров’я людини.

Можливі наслідки дієти

Але є певний ризик в тому, щоб довгостроково підтримувати дієту з високим вм

Записи по темі

  • Як допомогти кишечникуЯк допомогти кишечнику Кожен з нас мріє бути здоровим і щасливим. Всі ми розуміємо - щоб здійснити це бажання, необхідно дотримуватися здорового способу життя. Про це написано і сказано досить багато. Однак […]
  • Обережно остеопорозОбережно остеопороз Остеопороз називають «мовчазною епідемією 21 століття». Сьогодні у світі ним страждає близько 200 мільйонів чоловік, в Росії - більше 10 мільйонів. Остеопороз зустрічається у кожної […]
  • Чадний газ — вбивця-невидимкаЧадний газ — вбивця-невидимка Чадний газ не має запаху і смаку, це побічний продукт згоряння. Люди і тварини не можуть усвідомити, що вони дихають окисом вуглецю. Чадний газ конкурує з киснем за ділянка звязування, […]
  • Платна госпіталізація альтернатива, яка стала реальністюПлатна госпіталізація альтернатива, яка стала реальністю Госпіталізувати - помістити, поміщати в лікарню, шпиталь для лікування Словник російської мови - Ожегов С. В., 1983Бувають моменти, коли порятунок життя людини залежить від декількох […]
  • Рак кістки.Рак кістки. Рак кісткової тканини поділяється на первинний або вторинний. Первинний рак кістки починається в кісткової тканини на основі остеоцитів, а вторинний рак починається в інших ділянках тіла […]
. .