. .

Ниркова колька — це стан, який можна спостерігати при різних захворюваннях нирок, а не якому — то конкретному. Ось вичерпний перелік захворювань, які можуть ховатися під маскою ниркової коліки: камені в нирках ( або нирковокам’яна хвороба, гідронефроз, опущення нирок (нефроптоз), туберкульоз нирок, пухлина і полікістоз нирок.

Стан це виникає частіше у чоловіків, ніж у жінок у віці від 20 до 40 років.

Чому виникає ниркова колька?

Для того, щоб зрозуміти, як розвивається це стан, потрібно згадати, власне кажучи, функцію нирок. Якщо заглянути в будь-який підручник, можна знайти відповідь на цей нескладний питання: нирки потрібні для виділення ( а значить — видалення з організму з сечею продуктів обміну, що організму не потрібні. При всіх перелічених захворюваннях відбувається порушення або неможливість виконання цього завдання. Відтік сечі з нирок може порушитися:

— при перегині сечоводу (відводить сечі з нирки у сечовий міхур), що спостерігається при опущенні нирки;

— закупорка проток, що відходять від нирки каменем або згустком крові (нирковокам’яна хвороба або туберкульоз нирок відповідно).

Все це призводить до переповнення резервуарів нирки сечею, а значить до перерозтягнення нирки, яка починає тиснути на власну капсулу зсередини — і як результат — відчуття болю.

Яка біль при нирковій коліці?

Біль виникає в попереку раптово з одного боку. Її виникнення може зумовити занадто швидка ходьба, біг, перенесення важких предметів. Але напад в стані спокою теж може виникнути! При цьому біль настільки сильна, що людина не може знайти собі зручне положення, стогне, нерідко кричить і тримається руками за хворий бік. Відчуття болю може поширюватися на область паху і статевих органів. Часто після цього виникають болі в животі, на тлі сильного больового нападу може бути навіть нудота і блювота, підвищується температура. Тривалість відчуття болю може бути від декількох хвилин до декількох годин.

Як розпізнати?

Якщо зробити загальний аналіз сечі, то в доповнення до очевидних проявів болю, можна буде виявити, якщо це, звичайно, справжня ниркова коліка, червоні кров’яні тільця (еритроцити), білок, іноді солі і згустки крові.

Ще одна ознака, за якою лікар зазвичай підтверджує діагноз ниркової кольки, це поколачивания в області нирок ( у попереку). Проводити його повинен тільки лікар, бо процедура ця дуже бережна, а при нирковій коліці зайва тривога і руху вкрай болючі!

Найбільш вірогідним буде також рентгенологічне дослідження з використанням контрастної речовини, за допомогою якого лікар може подивитися контур резервуара нирки, а також виявити непрохідність сечоводу.

Як лікувати?

Починаємо надання допомоги з використання тепла на область попереку з боку, на якій виникла біль. Робити це потрібно не затягуючи, а якщо зовсім вже бути точними, то не пізніше 30 хвилин від початку приступу! Тепло може бути у вигляді гарячого бульбашки (грілки), або, якщо вам зручно, у вигляді прийняття ванни, температура води в якій коливається в межах 37-39 градусів.

Далі вдаємося до знеболюючих засобів, які буде вводити бригада швидкої допомоги! Серед подібних препаратів парацетамол,баралгін, кеторолак. Доза препаратів строго індивідуальна! Якщо напад затягнувся надовго, то знову ж таки, лікар проводить так звану блокаду з новокаїном на боці ураження.

Якщо напад супроводжується дуже високою температурою, Вас заберуть в стаціонар, так як цей факт говорить на користь інфекції, яку обов’язково потрібно вилікувати.

Вас також необхідно помістити в лікарню в тому випадку, якщо застосування знеболюючих препаратів не приносить полегшення, а також у тому випадку, якщо колька виникла у людини, вік якого перевищує шістдесятирічний рубіж. Сюди ж відносять тривалість болю більш доби, блювання, відсутність сечовипускання, вагітність, неясність діагнозу — все це є показанням до термінової госпіталізації при нирковій коліці.

У стаціонарі, якщо причиною болю стала нирковокам’яна хвороба, виробляють черезшкірне дроблення каменів ударною хвилею або за допомогою хірургічної операції.

Хотілося б попередити: не біль терпіть! Це загрожує тим, що тканина нирки може загинути протягом 48 годин.


Акку чек перформа нано менше всього схожий на медичний прилад — розміром не більше ключа від машини, він володіє дизайном сучасного мобільного телефону: глянсовий корпус, великий чорний дисплей з великими світлими символами. Він дозволяє проводити вимірювання в будь-якому місці і в будь-

Записи по темі

  • Медичний форум на базі СГМУМедичний форум на базі СГМУ 20 травня 2014 року стартував перший медичний Молодіжний форум в СГМУ. Слоган всього заходу Медицина майбутнього - Арктиці. Форум дасть учасникам можливість проявити себе, залучити […]
  • Де краще лікувати варикоз на ногахДе краще лікувати варикоз на ногах Вже більше 10 років відомий лікар Криму, судинний лікар Савінов Сергій Геннадійович, разом зі своєю командою успішно лікує венозні захворювання. За цей час хірургами-флебологами клініки […]
  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грипОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грип Під «кишковим грипом» розуміють вірусні діареї, зокрема ротовирусную інфекцію. Захворювання проявляється підвищеною температурою, катаральними явищами у вигляді нежиті і болю в горлі, що […]
  • Антифосфоліпідний синдромАнтифосфоліпідний синдром Антифосфоліпідний синдром - невоспалительное аутоімунне захворювання, що характеризуються наявністю антифосфоліпідних антитіл у людей з артеріальним або венозним тромбозом, а також з […]
  • Як не помилитися з вибором бігової доріжкиЯк не помилитися з вибором бігової доріжки Як вибрати недорогу бігову доріжку? Цим питанням часто задаються ті, хто вирішив придбати додому тренажер такого типу. Щоб не помилитися з вибором, в першу чергу потрібно дивитися не на […]
. .