. .

Подагра — захворювання обміну речовин, коли в організмі накопичується сечова кислота і, як наслідок цього, виникають артрити. Подагра — старе, здавалося б, добре відоме, захворювання. Але останні медичні дослідження відкривають нові факти в таємниці цієї хвороби.

Подагра і зайва вага.
Довгий час вважали, що подагра — чоловіча проблема, що естрогени захищають жінок від цих неприємностей, виводячи сечову кислоту з організму. Але в наш сучасний час подагра стала турбувати і представниць слабкої статі. Одна з причин — метаболічний синдром, який характеризується зайвою вагою, підвищеним тиском, інсулінорезистентністю і порушенням жирового обміну. Результат метаболічного синдрому — підвищення рівня сечової кислоти.
Інша причина — вживання лікарських препаратів, які затримують виведення сечової кислоти. Насамперед, це сечогінні таблетки. Часто вони приймаються як ефективні для схуднення. Сечогінні входять і у всі комплекси для схуднення.

Подагра і фруктоза.
Зараз зростає мода на цукрозамінники. І часто замість зазвичай цукру використовують фруктозу. Але фруктоза виявилася не так вже й корисна для здоров’я. Дана речовина може безпосередньо викликати подагру. Людям з подагрою варто пам’ятати, що цукрозамінники сильно підвищують рівень сечової кислоти в крові. Тому краще вживати нерафінований цукор, наприклад, коричневий. Фруктоза допустима тільки в натуральних продуктах, меді.

Подагра і схуднення.
Щоб позбутися від подагри, потрібно схуднути — так вважають багато хто. Але не можна різко набирати вагу, так і худнути. Для схуднення потрібно правильно вибудовувати свій раціон, їсти 4-5 разів на день. Голодування і жорсткі дієти під забороною! Швидка втрата ваги веде лише до загострень. При голодуванні кристали сечової кислоти, які накопичуються в суглобах, починають розсмоктуватися і надходять у кров, що призводить лише до загострення хвороби.

Подагра і алкоголь.
Алкоголь і пиво теж призводять до загострення хвороби, тому що вони затримують сечову кислоту в нирках, які посилюють її вироблення в печінці. При подагрі можна вживати біле і червоне вино, але у всьому потрібно знати міру. Вино можна дозволити собі лише іноді, не більше 1-2 келихів в день. Так як в хорошому вині міститься фруктоза і у великій кількості вона може викликати підвищення рівня сечової кислоти.

Подагра і спорт.
Коли суглоби сильно непокоять, то значні фізичні навантаження не рекомендуються. Поза загострення займатися можна. Але не можна займатися до хворобливих відчуттів в м’язах. Якщо після фізичних навантажень болять руки і ноги, значить там накопичується молочна кислота. А вона не дає виводитися сечової кислоти, що викликає зайве навантаження на суглоби. Фізичні заняття при подагрі повинні бути дозованими, посильними з поступовим збільшенням навантаження.

Подагра і дієта.

Раніше при подагрі під забороною були такі продукти, як спаржа, цвітна капуста, шпинат, горох, боби, сочевиця, соя, гриби. Тому що в них багато пуринів, які провокують виділення сечової кислоти. Але нові дослідження показали, що рослинні пурини незначно підвищують сечову кислоту. Також вона швидко виводиться з організму, не встигаючи перетворюватися в кристали і відкладатися в суглобах.

Що стосується пуринів тваринного походження, то від них краще все-таки утриматися. До таких продуктів відносяться морепродукти і м’ясо. Вживання м’яса можливе, якщо воно зварене в декількох водах, більша частина пуринів при цьому йде в бульйон. А ось від бульйонів, холодців, ковбасних виробів, м’ясних соусів краще відмовитися.

Подагра і кави.
Ще останнє відкриття. Якщо раніше вважали, що кава затримує сечову кислоту в організмі і підвищує ризик виникнення подагри, то останні дослідження цього не підтверджують. Так що кава при подагрі не шкідливий!
Вважається, що кава у чоловіків просто не підвищує рівень сечової кислоти в крові, а у жінок навіть підсилює його виведення з організму.

ЯКЩО У ВАС ПОДАГРА:
рекомендується випивати достатню кількість рідини, не менше 2,5 літрів в день, краще всього з цією метою підходять кислі фруктові і ягідні соки, особливо свіжі, ідеально виводять сечову кислоту напої з цитрусових варто відмовитися від висококалорійних продуктів, тортів, тістечок, кремів, вітаються молочні продукти з низькою жирністю, горіхи, авокадо, оливкова олія підуть на користь фізичні вправи, що поліпшують обмін речовин


Багато замислюються про те, як купи

Записи по темі

  • Як підвищити імунітет восениЯк підвищити імунітет восени Чому саме восени люди починають частіше всього хворіти простудними захворюваннями? Невже організм до такої міри ослаблений, що піддається найменшої інфекції? Не всі, напевно, знають, що […]
  • Як вилікувати артрит без візиту до лікаряЯк вилікувати артрит без візиту до лікаря На жаль, в двадцять першому столітті щорічно збільшується кількість людей, яким було діагностовано захворювання артрит. Лікування даної хвороби традиційною медициною обійдеться вам у […]
  • Як впоратися з передменструальним синдромомЯк впоратися з передменструальним синдромом Передменструальним синдромом, більш відомим в народі як ПМС, прийнято називати неприємні, а іноді і болісні симптоми, які 90% жінок починають відчувати за кілька днів до початку […]
  • Як усунути мімічні зморшкиЯк усунути мімічні зморшки Сьогодні є велика кількість салонних процедур, які допомагають боротися з мімічними зморшками. Та найбільш популярними сьогодні є інєкції ботокса. Проводити цю процедуру потрібно тільки у […]
  • Як грамотно вибрати оправу і окуляриЯк грамотно вибрати оправу і окуляри Люди, які відчувають проблеми зі зором, постійно стикаються з вибором відповідних лінз та оправ. Що ж представляє із себе оправа? Грубо кажучи оправа є фіксатором для лінз, що забезпечує […]
. .