. .

Пік захворюваності на грип припадає на січень-березень. Це пояснюється тим, що віруси грипу відносно добре переносять низькі негативні температури, в той час як вони чувствителены до ультрафіолету і високих температур.

Грип — гостре вірусне захворювання, яке характеризується вираженими ознаками інтоксикації, гарячкою і катаральним ураженням верхніх дихальних шляхів.

Відмінною особливістю вірусів грипу є крайня нестабільність антигенної структури, що веде до виникнення частих епідемією і відсутністю формування імунітету після перенесеного захворювання.

Джерело інфекції, шляхи передачі.

Джерело інфекції — хвора людина, який при чханні та кашлі виділяє з крапельками слизу величезну кількість вірусів. Максимальна контагіозність припадає на перші дні захворювання і зберігається 5-7 днів. Грип передається повітряно-крапельним шляхом. На грип хворіють люди всіх віків, відносна несприйнятливість спостерігається у немовлят до 6 місяців. Маленькі діти зазвичай хворіють більш важко, ніж дорослі.
Інкубаційний період складає в середньому 1-2 дні.

Форми грипу.

Розрізняють такі клінічні форми грипу:

— легка
— середньої тяжкості
— важка
— гіпертоксична

Клініка.

В клінічній картині виділяють два основних синдроми:
— інтоксикації
— ураження вверхних дихальних шляхів (катаральний).

ЛЕГКА ФОРМА характеризується помірними ознаками інтоксикації, субфебрильною температурою, можуть домінувати ознаки ураження верхніх дихальних шляхів. Тривалість лихоманки 2-3 дні.

СЕРЕДНЬОТЯЖКА ФОРМА. Для неї характерні виражені ознаки інтоксикації. Фебрильна лихоманка, яка тримається 4-5 днів. Інтоксикація проявляється головним болем, слабкістю, нездужанням, м’язовими і суглобовими болями, світлобоязню. Катаральний синдром проявляється у вигляді нежиті і сухого надсадного, часто грубого кашлю, що є проявом трахеїту.

ВАЖКА ФОРМА гиппа характеризується гострим початком, вираженою та тривалою лихоманкою, різко вираженою інтоксикацією з сильним головним болем, запамороченням, можуть бути непритомність, можливі марення і галюцинації . Головний біль супроводжується блювотою. Можуть бути судоми. Також при цій формі виражений геморагічний синдром у вигляді носових або інших кровотеч.

ГІПЕРТОКСИЧНА (БЛИСКАВИЧНА) ФОРМА.
В клініці домінує важкий нейротоксикоз, серцево-судинна і дихальна недостатність. Відзначається якнайшвидше погіршення стану хворого, характерна крайня тяжкість і швидкоплинність захворювання, що нерідко закінчується летальним результатом.

Ускладнення.

Найбільш частими ускладненнями являюются пневмонія і поразку ЛОР-органів у вигляді отитів, синуситів внаслідок приєднання бактеріальної флори.
Частими ускладненнями, особливо тяжких форм грипу, є ураження нервової системи у вигляді менінгіту, енцефаліту.
Може бути ураження серця у вигляді вірусного міокардиту.
Для грипу закономірно загострення хронічних захворювань, особливо дихальної, серцево-судинної та сечовидільної систем.

Лікування.

Лікування грипу проводиться в домашніх умовах. Госпіталізації підлягають важкі та ускладнені форми грипу. У уникнення ускладнень рекомендується постільний режим на час лихоманки, рясне тепле питво, молочно-рослинна дієта, збагачена вітамінами.
Основна група препаратів в лікуванні грипу — хіміопрепарати у вигляді ремантадину, арбідолу, аміксину, які дають хороший ефект при призначенні в перші три дні захворювання. Хіміопрепарати порушують реплікацію вірусу і його розмноження.

Інтерферон, гриппоферон, оксолінова мазь, використовувані інтраназально, володіють противірусною дією, але теж справляють ефект лише в перші три дні захворювання.

Симптоматична терапія включає жарознижуючі, відхаркуючі, десенсибілізуючі засоби. У якості жарознижуючих засобів можливе використання антигриппина, пара

Записи по темі

  • Лікування киснемЛікування киснем Людина здатна кілька тижнів прожити без води і їжі. А ось без кисню життя можлива лише лічені хвилини. Кисень - це безбарвний газ, який з видихуваного повітря надходить у кров, де […]
  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грипОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грип Під «кишковим грипом» розуміють вірусні діареї, зокрема ротовирусную інфекцію. Захворювання проявляється підвищеною температурою, катаральними явищами у вигляді нежиті і болю в горлі, що […]
  • Весняні вітаміни для всього організмуВесняні вітаміни для всього організму До кінця весни наш організм виснажений без сонячного світла, свіжих фруктів і овочів. Розберемося які нездужання можуть бути сигналом браку корисних речовин. Втома і сонливість виникає з […]
  • КлаустрофобіяКлаустрофобія Клаустрофобія - це тривожний розлад; людина відчуває при цьому ірраціональний страх того, що у нього немає виходу, що часто призводить до нападів паніки. Напади можуть зявитися в […]
  • Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишкиВиразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки Виразкова хвороба - поширена проблема. Нею страждає близько 5% дорослого населення, причому частіше чоловіки. Розрізняють виразкову хворобу шлунка і виразку 12-палої кишки. Досі немає […]
. .