. .

Під «кишковим грипом» розуміють вірусні діареї, зокрема ротовирусную інфекцію. Захворювання проявляється підвищеною температурою, катаральними явищами у вигляді нежиті і болю в горлі, що робить його схожим на грип, але цьому обов’язково супроводжують ще блювота і діарея.

Ротовирусы були відкриті порівняно недавно: 70-х роках 20 століття, коли австралійський лікар Бішоп, яка обстежила дитини з гострою діарей виявила в тонкому зрізі епітеліальних клітин 12-палої кишки вирусоподобные частинки. А незабаром експерти ВООЗ затвердили назву нового збудника — «ротовірус». Назва походить від латинського «колесо», так як вірус за формою справді нагадує колесо.

Спалахи ротовірусною інфекції припадає на холодну пору року, пік наступає в січні-лютому. Так як ротовирусы активізуються при холоді, добре виживають і зберігаються при низьких температурах. Влітку ротовірусна інфекція спостерігається вкрай рідко, лише в період різких неочікуваних похолодань і дощову погоду, що відрізняє її від інших кишкових інфекцій, пік яких припадає на теплу пору року. Взагалі ротовірус досить стійкий у зовнішньому середовищі і руйнується тільки при кип’ятінні.

Ротовирусы можуть вражати будь-які вікові групи. Іноді хворіють цілими сім’ями. Але найчастіше ротовірусною інфекцію хворіють діти раннього віку: з 1 до 3-х років. Причому саме у таких малюків інфекція протікає найбільш важко. Діти до 6 місяців хворіють рідко, але можуть бути вірусоносіями. Ротовирусы можуть викликати інфекцію і у тварин. Однак люди від них не заражаються. А от людський ротовірус як раз може викликати захворювання у домашньої тварини.

ШЛЯХИ ПЕРЕДАЧІ.

Основний шлях передачі інфекції — фекально-оральний. Тобто ротовірусна інфекція — це хвороба брудних рук, як і всі інші кишкові інфекції. Вірус потрапляє в організм через рот з немитими руками, зараженої ротовирусами водою, їжею, предметами побуту.

Вірус може передаватися і повітряно-крапельним шляхом, але головним механізмом зараження є все-таки фекально-оральний.+

ДЖЕРЕЛО ІНФЕКЦІЇ.

Джерелом інфекції є хвора людина, в його випорожненнях міститься величезна кількість вірусів, особливо в перші 5-6 днів захворювання. Досить багато вірусів виділяється ще до 14 днів.

ІНКУБАЦІЙНИЙ ПЕРІОД.

Від моменту зараження до перших ознак захворювання проходить 1-4 дня. За цей час ротовирусы впроваджуються в епітелій слизової оболонки 12-палої та тонкої кишки.

КЛІНІКА.

Захворювання зазвичай починається гостро, з підвищення температури до 39,0.З’являються млявість, слабкість, відмова від їжі, болі в животі. З’являється блювота, яка може бути багаторазовою, впродовж 1-3-х днів. Потім з’являється головна ознака хвороби — пронос, який може бути від 2 до 20 разів на добу. Стілець рідкий, рясний, водянистий. Діарея може тривати від 3-6 днів.

Дорослі можуть переносити інфекцію досить легко або в стертій формі. А ось у дітей ротовірусна інфекція зазвичай протікає важко, з швидким розвитком ознак зневоднення. І чим менша дитина, тим швидше погіршується стан.

БАТЬКИ ПОВИННІ ЗНАТИ: повний відмова дитини від їжі, різка млявість і слабкість, сильна спрага, блідість, сухість шкіри і обкладений язик — ознаки важкої форми ротовірусною інфекції, що вимагає термінового звернення за медичною допомогою!

ЛІКУВАННЯ.

Стаціонарного лікування вимагає важка форма ротовірусною інфекції, а також захворювання у маленьких дітей. Так як зазвичай при цьому вимагається ретельна корекція втрат рідини і солей. При вираженій діареї та блюванні відбувається велика втрата електролітів, рідини, порушуються обмінні процеси, згущується кров, виникають серцево-судинні розлади.

При ротовірусною інфекції не можна застосовувати антибіотики! На віруси вони не діють, але вбивають корисну флору, допомагає боротися з інфекцією! А ось використовувати біопрепарати для відновлення втрат лакто — і біфідобактерій можна і потрібно. Їх курс не менше 10 днів.

Головне при лікуванні ротовірусною інфекції — це поповнення втрат солей і електролітів. Цей процес називают
ь оральної регидратацией або «отпаиванием «.

Рекомендуються такі аптечні препарати, як регідрон, глюкосолан, цитраглюкосолан.

При їх відсутності лікувальний розчин можна зробити в домашніх умовах. Для цього в 1 л. кип’яченої води потрібно розчинити чайну ложку кухонної солі, 8 чайних ложок цукрового піску і 0,5 ч. л. соди. Приймати ці розчини потрібно по кілька ложок кожні 5 хвилин.

В перший день захворювання організму потрібно дати харчову розвантаження і проводити тільки оральну регідратацію. Потім харчування має бути дуже делікатному, обсяг порцій зменшено вдвічі. Рекомендуються каші, пюре, киселі, кисломолочні продукти, сир. до 5-7 дня харчування може бути звичайним. але рекомендується обмежити незбиране молоко, солодощі, цукор.

ПРОФІЛАКТИКА.

Так як ротовірусна інфекція — це хвороба брудних рук, то потрібно не забувати мити руки після вулиці, відвідування туалету, перед їжею і т. д.


euromednews.ru — повна інформація про медицини за кордоном і лікування в Німеччині. Новини медицини, інформація про клініках.

Записи по темі

  • Дивертикули товстої кишкиДивертикули товстої кишки Дивертикулезная хвороба і дивертикулез розвиваються внаслідок випинання частин стінки товстої кишки. Якщо таке мешкообразное випинання інфікується і запалюється, то розвивається […]
  • Лікування киснемЛікування киснем Людина здатна кілька тижнів прожити без води і їжі. А ось без кисню життя можлива лише лічені хвилини. Кисень - це безбарвний газ, який з видихуваного повітря надходить у кров, де […]
  • Герпетична інфекціяГерпетична інфекція Герпес - інфекційне захворювання, що викликається однойменною вірусом, що вражає шкіру і слизові оболонки, рогівку очей, нервову систему, внутрішні органи. В даний час велике поширення […]
  • ОБЕРЕЖНО ГРИПОБЕРЕЖНО ГРИП Пік захворюваності на грип припадає на січень-березень. Це пояснюється тим, що віруси грипу відносно добре переносять низькі негативні температури, в той час як вони чувствителены до […]
  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Уникаємо аденовірусуОБЕРЕЖНО ЗИМА — Уникаємо аденовірусу Аденовірусна інфекція - гостре респіраторно-вірусне захворювання, що характеризуються ураженням лімфоїдної тканини, слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, часто очей і помірно […]
. .