. .

Часто банальний нежить, що є проявом застуди чи ГРВІ, не є таким простим. Найбільш частим ускладненням риніту є синусити.

Синусит — гостре або хронічне запалення придаткових пазух носа, який, як правило, виникає в результаті ускладнення респіраторної вірусної інфекції.

Розрізняють:

    *гайморит — запалення слизової оболонки верхньощелепної (гайморової) пазухи
*фронтит — запалення лобової пазухи
*етмоїдит — запалення гратчастого лабіринту
*сфеноидит — запалення клиноподібної пазухи

Захворювання може бути як одностороннім, так і двостороннім, з залученням в процес однієї пазухи або поразкою всіх придаткових пазух носа з однієї або обох сторін — так званий пансинусит.

СПРИЯТЛИВИМИ ФАКТОРАМИ для розвитку синуситу є:

    *анатомічні відхилення, що погіршують дренаж синуса
*алергічні чинники
*повторні провокуючі фактори (пірнання)
*деякі вроджені захворювання (муковісцидоз, синдром Картагенера)

Всі ці фактори також можуть призводити до повторного розвитку синуситу або формування хронічної форми.

СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ:

*на затяжний характер риніту
*якщо виділення з носа придбали жовтувато — зеленуватий колір, тобто стали гнійними, що свідчить про бактеріальної їх природі
*турбує слабість, субфебрилітет, головний біль

Всі ці ознаки свідчать, що можливо риніт ускладнився синуситом.

ЗБУДНИКИ

Більшість запальних процесів в навколоносових пазухах пов’язані з бактеріальною інфекцією. Основними збудниками є стрептококи і гемофільна паличка. Виникає набряк, гіперсекреція, інфільтрація слизової оболонки, все це викликає обструкцію вивідних отворів синусів і утрудняє відтік з них.

КЛІНІКА

Симптоми є неспецифичными. Може порушуватися загальний стан у вигляді нездужання, слабкості, підвищення температури. Характерні закладеність носа, утруднення носового дихання, виділення з носа гнійного характеру. Можлива біль в ділянці носових пазух. При перкусії відзначається біль над ураженим синусом. При гострому этмоидите характерні набряк і птоз (опущення століття). Часто при синуситах турбує головний біль. Слід пам’ятати, що у дітей частіше уражаються решітчаста і верхньощелепна пазухи. А ось запалення фронтальних синусів — це зазвичай доля дорослих, ці синуси рідко запалюються у дітей молодше 7 років. У дітей молодшого віку джерелом інфекції є лімфоїдна тканина носоглотки (аденоїди) і нерідко синуситу передує аденоїдит.

ДІАГНОСТИКА

Важливим у діагностиці є рентгенологічне дослідження пазух. При цьому виявляється зниження пневматизацію ураженої пазухи, потовщення слизової оболонки або рівень рідини в пазусі.

Бактеріологічне дослідження назального секрету типирует конкретного збудника. Іноді процес в пазухах носить алергічний характер, тоді в слизу носового секрету визначається еозинофілія, у крові також може бути підвищена кількість еозинофілів.

Важливий і огляд лікаря оториноларинголога, який проведе огляд анатомічних структур носоглотки, стан слизової оболонки, характер секрету.

При бактеріальної природи синуситів відзначаються запальні зміни у крові у вигляді лейкоцитозу, прискореного ШОЕ.

Іноді за показаннями проводять пункцію придаткових пазух, УЗД синусів.

Рідко серозно-гнійні виділення з однієї ніздрі доводиться диференціювати чужорідним тілом. Сторонні тіла в носі найчастіше спостерігаються у маленьких дітей після одного року.

ЛІКУВАННЯ

Лікування синуситів проводиться ЛОР лікарем. Призначається антибактеріальна терапія. Проводиться санація носоглотки, широко застосовуються краплі та мазі в ніс. Іноді робиться прокол і промивання пазух антисептичними розчинами. Використовується фізіотерапевтичне лікування. Допоміжними засобами є вітаміни, імуностимулятори і т. д.

Щоб уникнути розвитку синуситів, як ускладнення, уважно ставтеся до свого здоров’я. Не переносите на ГРВІ та грип на ногах, лікуєте банальний нежить. А при найменших сумнівах відвідайте оториноларинголога.

Читайте також:

«ОБЕРЕЖНО: ЗИМА!» — Як уникнути аденовірусу?

«ОБЕРЕЖНО: ЗИМА!» — Що таке кишковий грип?

«ОБЕРЕЖНО: ЗИМА!» — Особливості зимового раціону

Записи по темі

  • Катаракта, або куди від нас йде здоровий зірКатаракта, або куди від нас йде здоровий зір Катаракта - це явище, при якому відбувається помутніння кришталика всередині ока, який у нормі повинен бути ясним. Катаракта може уражати один або обидва ока. Якщо вона розвивається в обох […]
  • Чадний газ — вбивця-невидимкаЧадний газ — вбивця-невидимка Чадний газ не має запаху і смаку, це побічний продукт згоряння. Люди і тварини не можуть усвідомити, що вони дихають окисом вуглецю. Чадний газ конкурує з киснем за ділянка звязування, […]
  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Уникаємо аденовірусуОБЕРЕЖНО ЗИМА — Уникаємо аденовірусу Аденовірусна інфекція - гостре респіраторно-вірусне захворювання, що характеризуються ураженням лімфоїдної тканини, слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, часто очей і помірно […]
  • Що таке екзофтальм і як з ним боротисяЩо таке екзофтальм і як з ним боротися Екзофтальм, або витрішкуватість, це явище виступає вперед з орбіти (очниці) очного яблука. Грецький термін ophthalmos означає око, ex - з. Екзофтальм може бути або двостороннім (обидва ока […]
  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грипОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грип Під «кишковим грипом» розуміють вірусні діареї, зокрема ротовирусную інфекцію. Захворювання проявляється підвищеною температурою, катаральними явищами у вигляді нежиті і болю в горлі, що […]
. .