. .

Аденовірусна інфекція — гостре респіраторно-вірусне захворювання, що характеризуються ураженням лімфоїдної тканини, слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, часто очей і помірно вираженими ознаками інтоксикації.

На відміну від грипу, дана інфекція не викликає епідемії, а виникає у виді окремих спалахів. Спалахи аденовірусної інфекції припадає на холодну пору року.

Збудники.

Інфекція викликається аденовірусами, яких налічується безліч сероварів. Аденовіруси були виділені з аденоїдів і мигдаликів у 1953 році американськими вченими. Аденовіруси стійкі до низьких температур, до 2-х тижнів зберігаються при кімнатній температурі, але гинуть при нагріванні і під дією дезинфікуючих засобів.
Шляхи передачі.
Джерелом інфекції є хвора людина, яка виділяє віруси з носової і носоглотной слизом у гострий період хвороби. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом. Найбільш сприйнятливі до інфекції діти віком 1 — 5 років. Грудні діти мають природний пасивний імунітет, отриманий з молоком матері. У 95% дорослих людей у сироватці крові виявляються антитіла до найбільш поширеним сероварам вірусу.
Інкубаційний період складає в середньому 5-8 днів.

Клініка.

Розрізняють такі клінічні форми аденовірусної інфекції:

• гостре респіраторне захворювання за типом ринофарингіту, ринофаринготонзиллита і т. д.
• фарингоконъюктивальная лихоманка
• кон’юнктивіт і кератоконъюктивит
• аденовірусна атипова пневмонія

Захворювання починається гостро, з’являються озноб, головний біль, можуть бути болі в кістках, суглобах і м’язах. Температура в межах 38, 0-39, 0 тримається 2-3 дні. Ознаки інтоксикації, як правило, виражені помірно. З початком захворювання з’являються катаральні явища у вигляді риніту, болю в горлі, кашлю, охриплості голосу.
у перші дні захворювання може розвиватися коньюктивіт, який супроводжується різзю, болем в очах, гіперемією кон’юктів і рясними слизовими виділеннями. У деяких випадках приєднується кератит.
Фаринготонзиллит проявляється гіперемією зіва, особливо в області задньої стінки глотки, зернистістю м’якого неба. Мигдалики збільшені, часто з нальотами. Тонзиліт супроводжується збільшенням і хворобливістю підщелепних та шийних лімфовузлів.
Часто при аденовірусної інфекції може вражатися шлунково-кишковий тракт у вигляді дисфункції кишечнику, болю в животі, збільшення печінки і селезінки.
Аденовірусна інфекція може призвести до розвитку вогнищевої пневмонії, яка проявляється кашлем, жорстким диханням, сухими хрипами, рентгенологічно розширенням коренів легень, инфильтративными вогнищевими змінами.
Істотних змін в аналізах крові при аденовірусної інфекції зазвичай не знаходять. Іноді буває помірна лейкопенія, кілька прискорене ШОЕ.

Ускладнення і прогноз.

До ускладнень відносять:
• гострі отити
• гострі синусити
• ангіни
• гострі пневмонії
• вірусні міокардити
• загострення хронічних захворювань

Прогноз при аденовірусної інфекції зазвичай сприятливий. Виняток становить важка, атипова аденовірусна пневмонія.

Діагноз.

Діагноз грунтується на наявність катаральних явищ, відносно високої і тривалої лихоманки з помірно вираженими ознаками інтоксикації, часто з ялениями тонзиліту і кон’юктивіту.
Експрес діагностика заснована на застосуванні методів иммунофлюоросценции, вірусологічна — на виділенні вірусу з носоглоткових змивів, виділень очей. Використовують серологічні методи.

Лікування.

Лікування аденовірусної інфекції, як і інших ГРВІ, включає противірусну, симптоматичну, гипосенсибилизирующие терапію, вітаміни. При важких формах проводять дезінтоксикацію. Антибактеріальні препарати використовують тільки у випадках ускладнень. Так як кон’юнктивіт при аденовірусної інфекції має вірусну природу, то для його лікування також ефективно використовувати противірусні краплі і мазі.

Записи по темі

  • Герпетична інфекціяГерпетична інфекція Герпес - інфекційне захворювання, що викликається однойменною вірусом, що вражає шкіру і слизові оболонки, рогівку очей, нервову систему, внутрішні органи. В даний час велике поширення […]
  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грипОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грип Під «кишковим грипом» розуміють вірусні діареї, зокрема ротовирусную інфекцію. Захворювання проявляється підвищеною температурою, катаральними явищами у вигляді нежиті і болю в горлі, що […]
  • Синдром Золлінгера-ЕллісонаСиндром Золлінгера-Еллісона Синдром Золлінгера - Еллісона (ульцерогенная аденома підшлункової залози; гастринома) - це розлад, який зазвичай настає внаслідок гастриноми - пухлини, яка зачіпає здебільшого підшлункову […]
  • Відшарування сітківки — уникаємо повної втрати зоруВідшарування сітківки — уникаємо повної втрати зору Відшарування сітківки відбувається в результаті відділення її від підлягає шару підтримуючої тканини в задній частині ока. Спочатку відшарування може статися з невеликою ділянкою сітківки, […]
  • Рак кістки.Рак кістки. Рак кісткової тканини поділяється на первинний або вторинний. Первинний рак кістки починається в кісткової тканини на основі остеоцитів, а вторинний рак починається в інших ділянках тіла […]
. .