. .

Олігоменорея — медичний термін, що означає нерегулярність менструацій з інтервалом більше 35 днів (інтервал може змінюватись).

Менструація — це злущування ендометрію слизової оболонки матки. Всі жінки, а також ряд самок ссавців мають регулярні періоди менструації протягом репродуктивного віку. Менструація, яка включає в себе кровотеча з піхви, відбувається в основному серед людей і приматів. У багатьох інших ссавців ендометрій реабсорбується і не виводиться.

Період менструації у людини відбувається приблизно кожні 28 днів — більшість жінок мають приблизно 11-13 менструальних періодів кожен рік. Проте, деякі жінки можуть мати 24-денний цикл, а інші — 35-денний. Період менструацій є лише частиною всього менструального циклу жінки.

Періоди менструацій зазвичай починаються у віці 10-16 років (період статевого дозрівання) і тривають до менопаузи, коли жінка досягає віку 45-55 років. Може пройти близько двох років до встановлення регулярності періодів. Після статевого дозрівання більшість жінок мають регулярний менструальний цикл (проміжок часу між періодами менструацій приблизно однакові).

Менструальна кровотеча зазвичай триває близько п’яти днів, але цей термін може варіюватися від двох до семи днів.

У деяких жінок кількість днів між періодами менструації може значно варіювати. Тому може бути кілька можливих причин, в тому числі: застосування інших методів контрацепції, гормональний дисбаланс, гормональні зміни в перименопаузі та випробування витривалості організму.

Зазвичай немає необхідності у терапії нерегулярних менструацій в період статевого дозрівання і перед менопаузою, так як їх нерегулярність в цей час є досить поширеним явищем.

Велике європейське дослідження показало, що сінна лихоманка і астма пов’язані з високим ризиком нерегулярність менструацій.

Жінки з синдромом затримки фази сну також знаходяться в групі ризику по олігоменореї і передменструального синдрому, на думку вчених Північно-Західного університету в Чикаго, США.

У відповідності з медичним словником Medilexicon:

«Олігоменорея означає мізерні і рідкі менструації».

Причини нерегулярність менструацій
Є дві основні причини нерегулярність менструацій:
1) Зміна методу контрацепції.
2) Дисбаланс естрогену та / або прогестерону (гормонів, які регулюють менструальний цикл).

Приклади включають в себе:

* Синдром полікістозних яєчників — також відомий як СПКЯ, або синдром Штейна-Левенталя. При цьому в яєчниках розвиваються численні кісти (маленькі, заповнені рідиною, мішечки). Цей стан характеризується нерегулярними менструаціями або їх відсутністю, ожирінням, появою вугрів, і надмірним зростанням волосся, при цьому жінкам доводиться використовувати лазерний епілятор rio.

Жінки з СПКЯ мають хронічне розлад функції яєчників і аномально високі рівні андрогенів (гіперандрогенія). Андрогени — це чоловічі статеві гормони, основним з яких є тестостерон.

За даними CDC (Центр по контролю і профілактиці захворювань), США, приблизно 5-10% жінок репродуктивного віку страждають від СПКЯ.

Жінки з СПКЯ щомісяця не мають овуляції. Пацієнти з СПКЯ мають значно більш високий ризик гіпертонії (підвищення кров’яного тиску), цукрового діабету, хвороб серця і раку ендометрія (рак матки). Експерти стверджують, що в багатьох випадках втрата ваги і фізичні вправи можуть усунути значну частину ризику.
   
* Дисбаланс жіночих гормонів може призвести до нерегулярних менструацій. Сам дисбаланс може відбуватися у результаті:

— Значна втрата ваги. Низька маса тіла є частою причиною нерегулярних або пропущених періодів менструацій.
— Ожиріння може іноді призводити до проблем з менструальним циклом.
— Емоційний стрес.
— Розлади харчової поведінки, типи анорексії або булімії, можуть призвести до дисбалансу гормонів.
— Випробування на витривалість у спортсменок, таких, як ті, які конкурують у марафонах.

* Вік
    
— Статеве дозрівання — нерегулярні місячні протягом декількох років після досягнення статевої зрілості є поширеною проблемою, і не вважається незвичайною. Може пройти кілька років, поки гормони, які контролюють менструації — естроген і прогестерон — досягають балансу.
— Період перед менопаузою звичайно обумовлює нерегулярність менструацій. Також може змінюватися інтенсивність кров’яних
виділень. Вважати, що менопауза настала, можна тоді, коли минуло 12 місяців з моменту останнього періоду менструацій.
   
* Грудне вигодовування — більшість жінок не мають менструацій, поки не припиняється грудне вигодовування.

* Розлад функції щитовидної залози — нерегулярні менструації можуть бути викликані розладами щитовидної залози. Щитовидна залоза виробляє гормони, які впливають на метаболізм.
   
* Протизаплідні засоби, наприклад, ВМС (внутрішньоматкова спіраль) можуть викликати сильну кровотечу, тоді як протизаплідні таблетки можуть викликати проміжні періоди менструації під час циклу. Спочатку, при використанні протизаплідних таблеток, не рідкісним є малі кровотечі до основного періоду. Малі кровотечі, як правило, коротше і легше, ніж звичайні періоди — зазвичай, вони зникають після декількох місяців прийому контрацептивів.
   
* Рак — кровотечі між менструаціями можуть бути викликані раком шийки матки або рак матки. Ці типи раку також можуть призвести до кровотечі під час статевого акту. Кровотечі, спричинені цими типами раку, досить рідкісні.
   
* Ендометріоз — стан, при якому клітини, які, як правило, знаходиться усередині матки (клітини ендометрію — слизової оболонки матки) починають зростати за її межами, тобто слизова матки знаходиться за її межами. Клітини ендометрію слущиваются кожен місяць під час менструації; як правило, ендометріоз частіше з’являється у жінок протягом дітородного віку. Клітинний ріст ендометрію за межі матки має доброякісний характер. Хоча, ендометріоз іноді може бути болючим і бути симптомом інших захворювань.

Проблеми можуть виникнути також у тому випадку, якщо виділяється кров і клітини ендометрію затримуються в оточуючих тканинах і призводить до їх пошкодження, викликаючи сильний біль, нерегулярні менструації і безпліддя.
   
* Запальні захворювання тазових органів — інфекція жіночої репродуктивної системи. Це найбільш поширені і серйозні ускладнення венеричних захворювань, крім Сніду серед жінок. При ранньому виявленні їх можна лікувати за допомогою антибіотиків. Однак, якщо вони поширюються і вражають фаллопієві труби і матку, це може призвести до хронічних епізодами болю. Серед багатьох інших симптомів, з’являється кровотеча між періодами менструацій і після сексу.

Записи по темі

  • Хвороба Крона та харчуванняХвороба Крона та харчування Хвороба Крона - запалення кишечника, вона може вразити будь-яку частину шлунково-кишкового тракту. Найбільш часто діагностується у людей у віці від 15 до 35 років. Симптоми хвороби […]
  • Фізіологія менструального циклуФізіологія менструального циклу Велике значення в гінекології приділяється вивченню та лікування захворювань жіночої репродуктивної системи. Знання фізіології менструального циклу допоможе розуміння даної теми.Здорова […]
  • Помідорна дієта захищає від раку простатиПомідорна дієта захищає від раку простати Дієта з великою кількістю рослинної їжі і досить високим вмістом кальцію, селену і лікопіну (насиченого каротиноидном пігменту, який визначає яскраве забарвлення плодів багатьох рослин, […]
  • Правда про вплив води на здоров’яПравда про вплив води на здоров’я Вода необхідна будь-якій живій істоті. Вона виконує в організмі, незамінні функції: - виведення осіли в органах шлаків, токсинів; - подача клітинам поживних речовин; - розчинення елементів […]
  • Атопічний дерматит у дітейАтопічний дерматит у дітей За статистикою, сьогодні алергічними захворюваннями шкіри страждають до 35 % дітей у всьому світі. Їх кількість від року до року тільки збільшується. Починається все з, здавалося б, […]
. .