. .
«Госпіталізувати — помістити, поміщати в лікарню, шпиталь для лікування» Словник російської мови — Ожегов С. В., 1983

Бувають моменти, коли порятунок життя людини залежить від декількох хвилин і навіть секунд. В окремих випадках, якість і швидкість госпіталізації хворого значить дуже і дуже багато. Нерідко, нерозторопність дій бригад екстреної допомоги», потерпілі навіть відносять до числа «медичних помилок». У тих же випадках, коли йдеться про життя і смерті» не йде, кожному з нас все одно набагато приємніше швидке реагування і якісна робота персоналу «швидкої».

На жаль, із зростанням міст і ускладненням ситуації на дорогах, міська «швидка допомога» перевантажується все більше і більше, тому не завжди може приїхати за викликом і своєчасно надати допомогу. Іноді (зверніть увагу на публікації в ЗМІ і телесюжети) виною провалів у роботі «швидкої» і стає людський чинник, недбалість водіїв і лікарської команди. Але не будемо заглиблюватися у внутрішні проблеми сучасної міської «швидкої допомоги». Адже, крім «пробок» і халатності персоналу, велику проблему, наприклад, представляють виїзди у важкодоступні райони, куди доберуться, хіба що співробітники МНС.

Втім, рятувальники — не єдина альтернатива «швидкої допомоги». Прекрасним рішенням у подібній ситуації може стати платна госпіталізація і доставка хворого до місця стаціонарного лікування.

Перевезення хворих в такому випадку, як правило, здійснюється переважно машинами європейського виробництва, які обладнані спеціальною технікою для спостереження і моніторингу організму пацієнта. У короткий обов’язковий список технічного оснащення такої «швидкої» мають входити наступні предмети (список носить рекомендаційний характер)

-дефібрилятори;
-електрокардіографи;
-кардіомонітори;
-пульсоксиметри;
-апаратура для дихання;
-термоконтейнери для перевезення крові;
-небулайзери.

Важливо, в такому випадку перевірити, що все обладнання відповідає жорстким світовим стандартам якості і здатний працювати як в машині швидкої допомоги, так і біля ліжка хворого. Перевірка сертифікації послуг — право №1 пацієнта та його рідних.

Крім цього, в «арсеналі» платній «швидкої допомоги» повинні бути тільки найсучасніші препарати від вітчизняного і зарубіжного виробника. Загальна кількість медикаментів налічується понад 50 найменувань.

Примітно, що перша така «послуга» з’явилося в кінці 19 століття, коли після пожежі хворі добиралися до медичного закладу протягом декількох діб. Саме після цього прийняли рішення про створення добровільної рятувальної організації, що займається доставкою постраждалих у лікарні. Пізніше ця ідея була схвалена медиками всієї Європи, і були створені спеціальні бригади для перевезення хворих на спеціальних каретах на кінській тязі. В 1900 році в Нью-Йорку з’явилися перші автомобільні екіпажі, а вже до 30-м рокам автомобільна швидка допомога стала не дивиною, а необхідної буденністю.

Сьогодні в особливо складних випадках здійснюється перевезення хворих авіаційним транспортом — літаком або вертольотом, кожен з яких обладнаний всім необхідним для підтримки життєдіяльності людини обладнанням. До того ж, весь переліт пацієнта супроводжує висококваліфікована медична бригада, на плечі якої лягає така складна задача, як госпіталізація хворого.

Таким чином, у двадцять першому столітті у нашій країні, як і в усьому світі створені всі умови для надання своєчасної та якісної медичної допомоги в будь-якому важкодоступному куточку.

Стаття підготовлена фахівцями медичної служби перевезення хворих «ЭКСТРАМЕД».

www.expressmed.ru

Записи по темі

  • Спазмофілія — весняна загроза для вашої дитиниСпазмофілія — весняна загроза для вашої дитини Спазмофілія - майже забуте дитяче захворювання. Але з приходом весни, сонця і тепла воно може дати про себе знати. Справа в тому, що під впливом сонячних променів посилюється відкладення […]
  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Уникаємо аденовірусуОБЕРЕЖНО ЗИМА — Уникаємо аденовірусу Аденовірусна інфекція - гостре респіраторно-вірусне захворювання, що характеризуються ураженням лімфоїдної тканини, слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, часто очей і помірно […]
  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грипОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грип Під «кишковим грипом» розуміють вірусні діареї, зокрема ротовирусную інфекцію. Захворювання проявляється підвищеною температурою, катаральними явищами у вигляді нежиті і болю в горлі, що […]
  • Чому в п’ятах болитьЧому в п’ятах болить Біль у пяті є дуже поширеною серед проблем зі стопами. Пацієнт зазвичай відчуває біль або під пятою (підошовний фасцити) або позаду неї (Ахиллесов тендиніт), де ахіллове сухожилля […]
  • Обережно остеопорозОбережно остеопороз Остеопороз називають «мовчазною епідемією 21 століття». Сьогодні у світі ним страждає близько 200 мільйонів чоловік, в Росії - більше 10 мільйонів. Остеопороз зустрічається у кожної […]
. .