. .

Рак кісткової тканини поділяється на первинний або вторинний. Первинний рак кістки починається в кісткової тканини на основі остеоцитів, а вторинний рак починається в інших ділянках тіла та поширюється в кісткову тканину. Прикладами первинного раку кістки можуть служити: стеосаркома, саркома Юінга, злоякісна фіброзна гистиоцитома, і хондросаркома.

За даними Національного інституту раку США, до кінця 2010 року налічувалося 2650 нових випадків захворювання і 1450 випадків смерті від раку кісткової тканини і суглобів. Національна служба охорони здоров’я (NHS) Великобританії повідомляє, що первинний рак кістки становить 1 на кожні 500 випадків раків в Сполученому Королівстві. Взагалі, випадків раку кісткової тканини у Великобританії — близько 500 щорічно, що робить цей тип раку досить рідкісним.

Первинний рак кісткової тканини (пухлина)

Пухлини первинного раку кістки можуть бути розділені на доброякісні пухлини, які з’являються в результаті аномального росту тканин, травм, інфекцій, або запалення, а також на злоякісні пухлини.

Приклади доброякісних пухлин кісткової тканини включають: остеому, остеохондрому, остеобластому, аневризматическую кісту кістки, і фіброзну дисплазію кісток.

Прикладами первинних злоякісних пухлин кісток є: остеосаркома, хондросаркома, саркома Юінга, злоякісна фіброзна гистиоцитома, фібросаркома, та інші види сарком.

Множинна мієлома
— рак крові може призвести до формування однієї або кількох пухлин кісткової тканини. Тератоми та гігантські пухлинні клітини часто локалізуються в куприкової кістки.

Остеосаркома є самим поширеним видом раку кісткової тканини. Вона зазвичай розвивається у дітей і молодих людей. Після лейкемії і пухлини Брайана, остеосаркома є третім найбільш поширеним видом раку серед дітей у Великобританії і США.

Саркома Юінга зазвичай розвивається в області тазу, гомілки або стегна. 90% випадків виникає у пацієнтів молодше 20 років.

Хондросаркома зазвичай розвивається у дорослих. Вона починається в клітинах хрящової тканини і поширюється на кісткову тканину.

Перспективи для пацієнтів зі злоякісними пухлинами кісткової тканини в основному залежать від наявності метастазів. Якщо рак локалізована і не поширюється, то прогноз, як правило, благополучний.

Ознаки і симптоми раку кісткової тканини

Спочатку пацієнт відчуває біль в ураженій ділянці. З часом біль погіршується і стає неперервною. У деяких випадках біль малопомітна і пацієнт може не звертатися до лікаря протягом декількох місяців.

Прогресування болю у разі саркоми Юїнга, як правило, відбувається швидше, ніж у випадку інших видів раку кісткової тканини. Як правило, болі в кістках відрізняються глибоким, кістками і постійним характером.

* Може з’явитися пухлина м’яких тканин в області локалізації раку.
* Кісткова тканина виснажується, в результаті чого значно підвищується ризик переломів.
* Відбувається втрата ваги.
* Може відчуватися припухлість в ураженій ділянці.
* Рідко пацієнт може відчувати лихоманку, озноб і/або нічне потовиділення.

Причини раку кісткової тканини

Не виявлено цілісна етіологічна картина раку кісткової тканини. Але відомо, що пацієнти з хронічними запальними захворюваннями, такими як хвороба Педжета, мають значно більш високий ризик розвитку раку кісткової тканини у наступні роки життя.

Такі групи людей можуть бути в групі ризику розвитку раку кісткової тканини (фактори ризику):

* Вік — велика частина випадків раку кісткової тканини зустрічається серед дітей та молодих людей у віці молодше 20 років.
* Пацієнти, які отримали променеву терапію.
* Люди з історією хвороби Педжета.
* Люди, які мають близьких родичів (батьки або сибсы) з історією хвороби раку кісткової тканини.
* Особи із спадковою ринобластомой — видом очного раку, який частіше вражає дуже маленьких дітей.
* Особи з синдромом-Фраумени — рідкісним генетичним захворюванням, що характеризується розвитком пухлин різного типу в дитячому та дорослому віці, зокрема, раку молочної залози, сарком та ін.; успадковується по аутосомно-домінантним типом, чинник синдрому локалізована на ділянці p13. 1 хромосоми 17 і являє собою мутацію в пухлину-супрессорном гені TP53.
*Новонароджені з пупковою грижею.


Сайт лікарів http://www.dokto
rnarabote.ru/ професійний портал для лікарів. Онлайн-бібліотека, вакансії і обмін досвідом.

Записи по темі

  • Відшарування сітківки — уникаємо повної втрати зоруВідшарування сітківки — уникаємо повної втрати зору Відшарування сітківки відбувається в результаті відділення її від підлягає шару підтримуючої тканини в задній частині ока. Спочатку відшарування може статися з невеликою ділянкою сітківки, […]
  • Що таке комплексний регіонарний больовий синдромЩо таке комплексний регіонарний больовий синдром Комплексний регіональний больовий синдром (КРОУ) - це рідкісне, хронічне і прогресивне стан, що характеризується сильним болем, запаленням та змінами в шкірі. Пацієнти зазвичай описують […]
  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Уникаємо аденовірусуОБЕРЕЖНО ЗИМА — Уникаємо аденовірусу Аденовірусна інфекція - гостре респіраторно-вірусне захворювання, що характеризуються ураженням лімфоїдної тканини, слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, часто очей і помірно […]
  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грипОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грип Під «кишковим грипом» розуміють вірусні діареї, зокрема ротовирусную інфекцію. Захворювання проявляється підвищеною температурою, катаральними явищами у вигляді нежиті і болю в горлі, що […]
  • Синдром Золлінгера-ЕллісонаСиндром Золлінгера-Еллісона Синдром Золлінгера - Еллісона (ульцерогенная аденома підшлункової залози; гастринома) - це розлад, який зазвичай настає внаслідок гастриноми - пухлини, яка зачіпає здебільшого підшлункову […]
. .