. .

Метеочутливість — синдром погодної залежності. Всі люди так чи інакше схильні до впливу погодних змін. Але частина людей вкрай чутливі до перепадів вологості, атмосферного тиску, магнітного фону. Це — метеопаты.

 

Погодна залежність досить поширене явище, в тому числі і серед дітей.

Під час негоди погіршується настрій, загострюються хронічні захворювання, турбують слабкість, дратівливість, стомлюваність, головний біль.

ЧОМУ ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ?

На зміни атмосферного тиску, вологості і температури повітря в першу чергу реагують ендокринні залози, в організмі різко змінюється гормональний фон в цілому. Результатом таких різких змін стають збої в роботі центральної нервової системи і органів кровообігу. При сильних перепадах погоди організм просто не встигає перебудуватися і пристосуватися до існуючих змін гормонального рівня. Ось тому метеочутливі люди страждають від головного болю, слабкості і інших неприємних відчуттів.
Особливо серйозно погодні фактори позначаються на людях з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної системи, порушеннями в роботі органів травлення.

Цікаво знати, що:

— підвищена погодна сприйнятливість здатна передаватися у спадок;
— міські жителі погодної чутливості схильні частіше, ніж сільські жителі;
— метеочутливість має певну сезонну залежність. Загострення погодних впливів помітно зростають у перехідні зимово-весняні (лютий-березень) і осінні місяці(жовтень-листопад).
— лікарі не вважають підвищену сприйнятливість до погодних явищ самостійним захворюванням. Це всього лише реакція ослабленого організму на зміну звичних умов середовища проживання.
— всі, хто схильний до впливу метеоявищ, мають деяку схожість способу життя. Вони живуть без встановленого режиму дня, мають низький рівень фізичної активності, мало бувають на повітрі і часто схильні до впливу стресів.

ТРИ ВИДИ РЕАКЦІЇ НА ПОГОДУ

1 — метеочутливість. При цьому здорова людина відчуває невеликий дискомфорт при перепадах атмосферного тиску, вологості і температури повітря. Прояви метеочутливості мінімальні: головний біль, слабкість, сонливість, поганий настрій. Метеочутливість характерна мало не 85 % людей незалежно від віку.

2 — метеопатія або метеозалежність. У цієї групи людей з перепадом погоди з’являється маса проблем. Зазвичай це люди з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, суглобів, з порушеннями нервово-психічної сфери, що перенесли травму голови або прикордонний стан (шок, клінічна смерть).

3 — метеоневроз. Важка форма нервового розладу, при якому людина дуже залежить від стану погоди. Виникають напади задухи, проблеми з серцем. Частіше метеоневроз буває у людей з дуже лабільною психікою.

ПРОФІЛАКТИКА МЕТЕОЧУТЛИВОСТІ

— правильно підібраний режим занять, праці й відпочинку;
— повноцінне харчування
— регулярні фізичні навантаження і загартовування.

Дієта передбачає виключення і раціону «важкої « їжі: смажених, жирних, копчених страв. Не рекомендується використовувати прянощі, спеції і алкоголь. Намагайтеся не переїдати. Перевагу віддавайте овочам, фруктам і кисломолочним страв.

Режим дня включає повноцінний сон не менше 8 годин на добу, не забороняється відпочити і вдень. Перед сном добре прийняти ванну або душ.
Не намагайтеся пересидіти негоду в закритому приміщенні. Організм все одно реагує на зміну погодних умов. А знаходження у закритому приміщенні лише ускладнить роботу серця і легенів. При цьому знижується насичення крові киснем, сповільнюється кровотік. Навпаки, частіше виходьте на свіже повітря, кожен день ходите пішки і якомога довше гуляйте перед сном.

Невелика, але щоденна гімнастика і контрастний душ надають тренуючу дію на серцево-судинну систему. Все це зміцнює організм в цілому. А здорова людина менш залежний від атмосферного тиску і негоди. Головною відповіддю підвищеної метеочутливості повинен бути здоровий і рухливий спосіб життя!

Також метеочутливим людям рекомендується мати спеціальний календар метеорологічних змін, дивитися прогноз погоди і заздалегідь готується до можливих перепадів. Людям з хронічними захворюваннями не слід забувати про лікарські препарати, що приймаються.

У важких випадках метеочут

Записи по темі

  • Інфекції, що передаються статевим шляхомІнфекції, що передаються статевим шляхом Інфекції, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), як правило, поширюються при сексуальному контакті. Однак у деяких випадках заражена людина може передати інфекцію без сексуального […]
  • Анорексія і булімія — коли нерви керують нашим харчуваннямАнорексія і булімія — коли нерви керують нашим харчуванням Якщо людина має ірраціональне бажання споживати чи не споживати їжу, яка чинить негативний вплив на психічне і фізичне здоровя, то, ймовірно, він страждає розладом харчової поведінки. […]
  • Макулярна дегенерація (дегенерація жовтої плями)Макулярна дегенерація (дегенерація жовтої плями) Люди з макулярної дегенерацією (дегенерацією жовтої плями) поступово втрачають центральне зір: вони все більше відчувають труднощі з тим, щоб побачити предмети прямо перед ними, що значно […]
  • Синдром Золлінгера-ЕллісонаСиндром Золлінгера-Еллісона Синдром Золлінгера - Еллісона (ульцерогенная аденома підшлункової залози; гастринома) - це розлад, який зазвичай настає внаслідок гастриноми - пухлини, яка зачіпає здебільшого підшлункову […]
  • Герпетична інфекціяГерпетична інфекція Герпес - інфекційне захворювання, що викликається однойменною вірусом, що вражає шкіру і слизові оболонки, рогівку очей, нервову систему, внутрішні органи. В даний час велике поширення […]
. .