. .

Спазмофілія — майже забуте дитяче захворювання. Але з приходом весни, сонця і тепла воно може дати про себе знати. Справа в тому, що під впливом сонячних променів посилюється відкладення кальцію в дитячих кісточках. Тому випадки спазмофілії частішають навесні.

Спазмофілія — судорожне стан, яке асоційоване з рахітом. Якщо у дитини раннього віку «цвіте » рахіт, він відчуває нестачу вітаміну D3 і кальцію, то все це призводить до ризику виникнення спазмофілії. Особливо, якщо кальцій — важливий макроелемент, не надходить в організм дитини в достатній кількості з їжею, то рівень його в крові падає зі всіма витікаючими звідси наслідками. Спазмофілія, як і рахіт, характерні для дітей молодшого віку, до 3-4 років.

Спазмофілія може бути:

— прихована

— явна

ПРОЯВИ СПАЗМОФІЛІЇ.

Прихована спазмофілія зовні нічим себе не проявляє. Лише при проведенні спеціальних тестів можна виявити у дитини судомну готовність.

Наприклад, при постукуванні вказівним пальцем в області дитячої щоки між скулою і куточком рота виникає блискавичне скорочення мімічних м’язів.

Інший тест: необхідно накласти манжету для вимірювання артеріального тиску на ручку дитини і накачати в неї повітря. При наявності прихованої спазмофілії кисть дитини зведе в судомі.

Явна спазмофілія проявляється в тому, що ці судомні розлади виникають самі по собі, без будь-якої стимуляції.

При цьому часто виникають судоми і в стопах малюк, що називається карпопедальним спазмом. Ця судома болюча і тривала. Також може виникати тризм — зведення нижньої щелепи.

ВАЖЛИВО: особливу небезпеку представляє ларингоспазм — судорожне скорочення м’язів гортані. Ларингоспазм проявляється шумним і утрудненим вдихом, а іноді і зупинкою дихання на видиху. Небезпечні і судоми, які охоплюють все тіло. Така судомна активність може тривати від кількох секунд до півгодини.

Ризик виникнення судомних нападів при спазмофілії підвищується при порушенні кислотно-лужної рівноваги в організмі в бік лужного середовища, що відбувається, наприклад, при сильному плачі, прискореному диханні, підвищення температури, при кишкової інфекції з блювотою.

ДОПОМОГА ПРИ ЛАРИНГОСПАЗМІ.

Якщо виникає ларингоспазм, то потрібно переключити рефлекс у дитини на інший. Для цього треба поплескати дитини по щічках, обмити холодною водою обличчя, струсити малюка, напоїти кислим питвом у вигляді журавлинного або брусничного морсу або чаєм з лимоном. Необхідно терміново викликати лікаря! Дитині може знадобитися крапельне введення кальцію внутрішньовенно.

ПРОФІЛАКТИКА І ЛІКУВАННЯ.

Профілактика спазмофілії — це профілактика рахіту. Дітям раннього віку, до 3-х років, з жовтня по квітень призначаються профілактичні дози вітаміну D3 та кальцію.

Для лікування використовуються лікувальні дози вітаміну D3 і кальцію, які підбираються тільки лікарем. Слід зазначити, що в даний час використовується переважно водний, а не масляний розчин вітаміну ДЗ, який дає менше побічних дій і має менше шансів на передозування, що теж є дуже небезпечним. Найбільш відома водна форма вітаміну Д3 — аквадетрим.

Також для профілактики та лікування спазмофілії та рахіту у харчуванні дитини має бути достатня кількість молока і кисломолочних продуктів у вигляді кефіру, сиру і йогурту. Дітям раннього віку особливо корисний кальцинований сир.

ПРИГОТУВАННЯ КАЛЬЦИНОВАНОГО СИРУ.

На 1 літр молока потрібно взяти 10 подрібнених таблеток лактату кальцію. При закипання молока потрібно зняти його з вогню, помішуючи висипати туди порошок лактату кальцію до утворення згустків. Дитині достатньо 100 грам в день такого кальцинованого сиру.

Записи по темі

  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грипОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грип Під «кишковим грипом» розуміють вірусні діареї, зокрема ротовирусную інфекцію. Захворювання проявляється підвищеною температурою, катаральними явищами у вигляді нежиті і болю в горлі, що […]
  • Катаракта, або куди від нас йде здоровий зірКатаракта, або куди від нас йде здоровий зір Катаракта - це явище, при якому відбувається помутніння кришталика всередині ока, який у нормі повинен бути ясним. Катаракта може уражати один або обидва ока. Якщо вона розвивається в обох […]
  • Лікування киснемЛікування киснем Людина здатна кілька тижнів прожити без води і їжі. А ось без кисню життя можлива лише лічені хвилини. Кисень - це безбарвний газ, який з видихуваного повітря надходить у кров, де […]
  • Чадний газ — вбивця-невидимкаЧадний газ — вбивця-невидимка Чадний газ не має запаху і смаку, це побічний продукт згоряння. Люди і тварини не можуть усвідомити, що вони дихають окисом вуглецю. Чадний газ конкурує з киснем за ділянка звязування, […]
  • Мала мозкова дисфункція. Що це за діагнозМала мозкова дисфункція. Що це за діагноз Цей діагноз у дитячій неврології зявився відносно недавно, і позначає легкі зміни в центральній нервовій системі, на тлі яких у дитини можуть спостерігатися порушення поведінки, труднощі […]
. .