. .

Часто перші весняні дні можуть супроводжуватися різними застудами та інфекціями, виникають проблеми з шкірою, волоссям і нігтями, турбує втома, розбитість, слабкість і сонливість. Теплі сонячні дні не викликають радості і бадьорості духу. Все це може бути проявом весняного авітамінозу.

Весняний авітаміноз (гіповітаміноз) — хворобливий стан організму, викликане дефіцитом основних вітамінів в організмі.

ПРИЧИНИ ВЕСНЯНОГО АВІТАМІНОЗУ:
— наслідки перенесеної зими і стресового впливу холоду
— підвищена потреба у вітамінах у холодну пору року, особливо у вітаміні С. Взимку потреба в аскорбіновій кислоті в два рази більше, ніж в теплу пору року.
— знижений вміст вітамінів в зимових продуктах.
Зимові харчування не може повною мірою компенсувати зростаючі потреби організму в основних вітамінах, що призводить до їх дефіциту з усіма витікаючими звідси наслідками.
— перенесені взимку вірусні та ін. інфекційні захворювання.
— кліматичні умови (сирий клімат, дефіцит сонячного світла).

Якщо жителі Крайньої Півночі пристосувалися до місцевих кліматичних умов, то цього не можна сказати про жителів центрального регіону Росії. Так, наприклад, ескімоси живуть на одному місці століттями з покоління в покоління. У той час як серед наших жителів багато приїжджих з інших регіонів. Та й овочі, вирощені в нашому регіоні спочатку бідні вітамінами і мінералами, виною тому місцева грунт і сирий клімат, рясні дощі вимивають з них важливі мікроелементи. А тривале зберігання овочів і фруктів, а тим більше неправильне, ще більше збіднює їх вітамінами, яких до початку весни там майже не залишається.

ПРОФІЛАКТИКА ВЕСНЯНОГО АВІТАМІНОЗУ

1. В якості профілактичного засобу можуть використовуватися полівітамінні комплекси, які продаються в аптеках. Але слід пам’ятати, що це штучні вітаміни і вони не можуть засвоюватися в повній мірі, як натуральні, що містяться в повноцінній їжі.

2. Профілактика весняного авітамінозу — це здоровий спосіб життя, перебування на свіжому повітрі, обов’язкові фізкультура і спорт, але без особливих навантажень на організм. Наприклад, вплив на здоров’я занять баскетболом виключно корисне і рекомендується лікарями.

3. Головне на початку весни — повноцінний раціон харчування, в якому повинні бути всі основні вітаміни і мінерали. Причому такий раціон повинен бути щоденним, а продукти якісними.

Найбільш необхідний у весняний період вітамін С, який підвищує імунітет і допомагає боротися з інфекціями.
Основними джерелами аскорбінової кислоти для нашого регіону є свіжа і квашена капуста, шипшина, солодкий червоний перець, журавлина, брусниця і чорна смородина. Для кращого збереження вітаміну С смородину, журавлину краще заморожувати. В інших овочах і фруктах вміст вітаміну С до початку весни різко падає.

Навесні вкрай необхідні і вітаміни групи В. Вони допомагають уникнути апатії, поганого настрою і підвищеної стомлюваності, слабкості, сонливо-сті. Вітамінами багаті висівки, хліб зерновий і з висівками, неочищене зерно. Перевагу слід віддати цим продуктам, а не білого хліба і каш-минуткам.

Необхідний навесні і вітамін А. При його дефіциті виникають проблеми з шкірою, волоссям та нігтями. Тому весняне меню треба різноманітити жирною рибою, печінкою, субпродуктами, нирками, серцем, бобовими.

Звичайно, як тільки з’являється перша зелень і трави, їх треба широко використовувати, так як вони надзвичайно багаті вітамінами та іншими корисними речовинами. Це кріп, петрушка, зелена цибуля. Слід не забувати і про молоду кропиву. Щі з неї — прекрасний засіб для профілактики весняного дефіциту вітамінів.

Якісне, збалансоване, різноманітне харчування повинно бути не тільки навесні, але і весь рік!

Записи по темі

  • Спазмофілія — весняна загроза для вашої дитиниСпазмофілія — весняна загроза для вашої дитини Спазмофілія - майже забуте дитяче захворювання. Але з приходом весни, сонця і тепла воно може дати про себе знати. Справа в тому, що під впливом сонячних променів посилюється відкладення […]
  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Заходи профілактики грипуОБЕРЕЖНО ЗИМА — Заходи профілактики грипу Січень ознаменувався підвищеною захворюваністю на ГРВІ та грип, у тому числі реєструвалися випадки свинячого грипу. Вірус грипу «боїться» міцних морозів, а ось лютневі відлиги і березнева […]
  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Уникаємо аденовірусуОБЕРЕЖНО ЗИМА — Уникаємо аденовірусу Аденовірусна інфекція - гостре респіраторно-вірусне захворювання, що характеризуються ураженням лімфоїдної тканини, слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, часто очей і помірно […]
  • Чому в п’ятах болитьЧому в п’ятах болить Біль у пяті є дуже поширеною серед проблем зі стопами. Пацієнт зазвичай відчуває біль або під пятою (підошовний фасцити) або позаду неї (Ахиллесов тендиніт), де ахіллове сухожилля […]
  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грипОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грип Під «кишковим грипом» розуміють вірусні діареї, зокрема ротовирусную інфекцію. Захворювання проявляється підвищеною температурою, катаральними явищами у вигляді нежиті і болю в горлі, що […]
. .