. .

Відшарування сітківки відбувається в результаті відділення її від підлягає шару підтримуючої тканини в задній частині ока.

Спочатку відшарування може статися з невеликою ділянкою сітківки, однак, якщо хворий не приділить цьому процесу належної уваги і не займеться лікуванням, то незабаром сітківка поступово відшарується. А це означає ПОВНУ ВТРАТУ ЗОРУ відповідного очі. У більшості випадків відшарування сітківки відбувається тільки на одному оці. Щоб уникнути це захворювання, слід щорічно користуватися такою послугою офтольмологических клінік, як діагностика зору зі знижкою.

ВАЖЛИВО! Відшарування сітківки, навіть часткове, є показанням для невідкладної медичної допомоги!

Сітківка являє собою тонкий шар світлочутливих нервових клітин в задній частині ока. Світло проходить через оптичну систему ока і потрапляє на сітківку, немов на плівку камери. Світло, що відбивається від об’єкта і потрапляє на сітківку, потім перетворюється в нервовий імпульс, який передається в мозок по зоровому нерву — простіше кажучи, зображення фокусується на сітківці ока, нервові клітини обробляють інформацію і передають її за допомогою електричних імпульсів через зоровий нерв в мозок.

За даними NHS (Національна служба охорони здоров’я), Великобританія, відшарування сітківки зустрічається приблизно у 1 з кожних 10000 населення країни. У групі ризику перебувають такі особи: короткозорі люди, діабетики, пацієнти, які перенесли операцію з видалення катаракти, будь, отримав сильний удар по оку.

Типи відшарування сітківки

Регматогенная відшарування сітківки — розрив, що формується на сітківці, і дозволяє рідини з склоподібного тіла в субретинальное простір між сенсорним шаром сітківки і пігментним епітелієм сітківки (шар пігментованих клітин розташовується відразу за нейросенсорних шаром сітківки).

Вторинна відшарування сітківки — також відома як ексудативна відшарування сітківки або серозна відшарування сітківки. Це викликано запалення, судинні аномалії або травми, які викликають рідини для створення під сітківкою (немає отвору, розрив або розрив).

Відшарування сітківки внаслідок травми, запалення або неоваскуляризації, що змушує судинно-волокнисту тканину відокремлювати сенсорний шар сітківки від пігментного епітелію сітківки.

Ознаки і симптоми відшарування сітківки

   * Фотопсия — у пацієнта перед очима виникають раптові спалахи світла, які дуже короткочасні і знаходяться за межами центральної частини зір (тобто в периферичному полі зору). Часте миготіння.
* Зростаюча помутніння волокон склоподібного тіла або «плаваюче помутніння». В результаті ми бачимо плаваючі бульбашки і стрижні перед очима. Часто це може бути кільце з стрижнів, іноді «плаваючих» у фронтальному полі центрального зору.
* Відчуття важкості в очах.
* Поява тіней в периферичному полі зору. Вони поступово поширюються до центру поля зору.
* Відчуття, що опустився прозорий завісу над полем зору.
* Прямі лінії предметів здаються вигнутими.

Фактори ризику відшарування сітківки

    * Спадковість. Люди, які мають близьких родичів, у яких відбувалося відшарування сітківки, мають більш високий ризик розвитку цього стану.
    * Вік — відшарування сітківки з набагато більшою ймовірністю відбувається у людей середнього віку і літніх людей, ніж у молодих людей.
   * Короткозорість — особи, які страждають короткозорістю, особливо важкої ступенем міопії, мають більш високий ризик.
* Пацієнти, які перенесли операцію з видалення катаракти, швидше за все, будуть мати дане ускладнення.
    * Рецидив — пацієнти, у яких вже була відшарування сітківки, можливо, відчують повторно даний стан.
  * Удар — якщо ви перенесли сильний удар по оці, ймовірність відшарування сітківки у вас вище в порівнянні з іншими.
    * Діабет — особливо в тому випадку, якщо є зневага до правильного ходу лікування.


Записи по темі

  • Рак кістки.Рак кістки. Рак кісткової тканини поділяється на первинний або вторинний. Первинний рак кістки починається в кісткової тканини на основі остеоцитів, а вторинний рак починається в інших ділянках тіла […]
  • Що таке комплексний регіонарний больовий синдромЩо таке комплексний регіонарний больовий синдром Комплексний регіональний больовий синдром (КРОУ) - це рідкісне, хронічне і прогресивне стан, що характеризується сильним болем, запаленням та змінами в шкірі. Пацієнти зазвичай описують […]
  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грипОБЕРЕЖНО ЗИМА — Що таке кишковий грип Під «кишковим грипом» розуміють вірусні діареї, зокрема ротовирусную інфекцію. Захворювання проявляється підвищеною температурою, катаральними явищами у вигляді нежиті і болю в горлі, що […]
  • ОБЕРЕЖНО ЗИМА — Уникаємо аденовірусуОБЕРЕЖНО ЗИМА — Уникаємо аденовірусу Аденовірусна інфекція - гостре респіраторно-вірусне захворювання, що характеризуються ураженням лімфоїдної тканини, слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, часто очей і помірно […]
  • Синдром Золлінгера-ЕллісонаСиндром Золлінгера-Еллісона Синдром Золлінгера - Еллісона (ульцерогенная аденома підшлункової залози; гастринома) - це розлад, який зазвичай настає внаслідок гастриноми - пухлини, яка зачіпає здебільшого підшлункову […]
. .