. .

Важко зустріти людину, яка жодного разу не чув про вітрянку і сам жодного разу не був намазав зеленкою, вболіваючи їй в дитинстві або будучи вже дорослим. 90% людей переносять вітряну віспу ще в дошкільному віці. А ось чим старша людина, тим важче протікає у нього вітряна віспа.


ЗБУДНИК

Це інфекційне захворювання викликається вірусом, який надзвичайно летючий, проникає крізь щілини, поширюється по коридорах, вентиляційних шахт.

ДЖЕРЕЛО І ШЛЯХИ ПЕРЕДАЧІ
Джерелом хвороби є хвора людина, який вже стає заразним за два дні до появи у нього перших клінічних ознак, тобто зовні здорова дитина. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом при розмові, кашлі, чханні. Інфекція дуже контагіозна, практично всі, хто не хворів нею, заражаються. Так як вірус дуже леткий, то зовсім не обов’язково знаходиться в тісному контакті з хворим.

ІНКУБАЦІЙНИЙ ПЕРІОД становить 11-21 день.

Вірус проникає в організм через слизову оболонку верхніх дихальних шляхів, потім розноситься з кров’ю, вражаючи шкіру і слизові оболонки. На тілі утворюються типові бульбашки з прозорою рідиною, які містять величезну кількість вірусів.

КЛІНІКА
Захворювання починається з підвищення температури, слабкість, порушення апетиту, головного болю. З’являється характерний висип на обличчі, волосистій частині голови, тулубі, кінцівках. Висип у вигляді везикул. Висип може поширюватися на слизові рота, горла, очей, статевих органів. Везикули наповнені прозорим вмістом, але при недотриманні елементарних правил гігієни, вони можуть інфікуватися і виникають гнійні ускладнення у вигляді абсцесів, флегмон, стрептодермії.

Через пару днів везикули підсихають та вкриваються кірочками, які відпадають через 1-2 тижні. Скоринки не можна відривати, так як під ними йде процес загоєння, і якщо його порушити, то на шкірі, особливо особи залишаться помітні сліди (віспини).

Висипання на шкірі тривають протягом 5 днів. Здоровою дитина вважається через п’ять днів з моменту останнього висипання.

УСКЛАДНЕННЯ

Вітрянка часом може давати серйозні ускладнення. Особливо слід звернути увагу, якщо температура піднялася повторно вже при удаваним одужання дитини. Ускладнення: пневмонія, міокардит, артрит, нефрит, гострий гломерулонефрит, геморагічний васкуліт. Найбільш небезпечним є ветряночный енцефаліт — ураження нервової системи. Тому до такого дитячого захворювання, як вітрянка, потрібно все-таки ставиться серйозно.

ЛІКУВАННЯ
Лікування зазвичай проводять у домашніх умовах. Госпіталізують тільки при важких, ускладнених формах хвороби.

Важливе значення має догляд за хворою дитиною. Слід стежити за чистотою натільної та постільної білизни, рук, іграшок. Везикули на шкірі змащують два рази в день діамантовим зеленим або міцним розчином марганцівки. Це дозволяє визначити час останніх подсипаній. Рот після кожного прийому їжі прополіскують водою. При наявності висипань на слизовій порожнини рота, їх обробляють водним розчином антисептика.

При необхідності використовують жарознижуючі засоби. Але це повинні бути препарати на основі парацетамолу (панадол, еффералган) або ібупрофен (нурофен). АСПІРИН ВИКОРИСТОВУВАТИ НЕ МОЖНА! Для зменшення свербіння можна застосовувати антигістамінні препарати.

Антибіотики при лікуванні неускладненої вітряної віспи не використовують! А ось застосування противірусних засобів виправдано. Антибіотики застосовують лише при приєднанні бактеріальної інфекції, нагноєнні.

ВРОДЖЕНА ВІТРЯНА ВІСПА
Якщо під час вагітності жінка хворіє на вітряну віспу, то вірус передається плоду через плаценту. На перебіг вагітності це не впливає, а от немовля може народитися з синдромом вітряної віспи, що характеризується зниженням маси тіла, недорозвиненням кінцівок, сліпотою, відставання в психомоторному розвитку.

Якщо жінка хворіє на вітряну віспу за кілька днів до пологів, то симптоми вітряної віспи можуть з’явитися у новонародженого на 6-11 добу після пологів. У ряді випадку захворювання у дитини може протікати важко ураженням внутрішніх органів (легень, серця, нирок). Для попередження захворювання на вітряну віспу новонароджених вагітним жінкам вводять специфічний імуноглобулін.

Записи по темі

  • Харчові токсикоінфекціїХарчові токсикоінфекції Це гостре захворювання, що протікає по типу гастриту або гастроентериту, що викликається умовно патогенною флорою. Збудниками є умовно патогенні мікроорганізми, які продукують екзотоксини, […]
  • Інфекції, що передаються статевим шляхомІнфекції, що передаються статевим шляхом Інфекції, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), як правило, поширюються при сексуальному контакті. Однак у деяких випадках заражена людина може передати інфекцію без сексуального […]
  • Анорексія і булімія — коли нерви керують нашим харчуваннямАнорексія і булімія — коли нерви керують нашим харчуванням Якщо людина має ірраціональне бажання споживати чи не споживати їжу, яка чинить негативний вплив на психічне і фізичне здоровя, то, ймовірно, він страждає розладом харчової поведінки. […]
  • Макулярна дегенерація (дегенерація жовтої плями)Макулярна дегенерація (дегенерація жовтої плями) Люди з макулярної дегенерацією (дегенерацією жовтої плями) поступово втрачають центральне зір: вони все більше відчувають труднощі з тим, щоб побачити предмети прямо перед ними, що значно […]
  • Синдром Золлінгера-ЕллісонаСиндром Золлінгера-Еллісона Синдром Золлінгера - Еллісона (ульцерогенная аденома підшлункової залози; гастринома) - це розлад, який зазвичай настає внаслідок гастриноми - пухлини, яка зачіпає здебільшого підшлункову […]
. .