. .

Цироз — ненормальний стан печінки, при якому відбувається необоротне рубцювання печінки.

Основними причинами є стійке надмірне споживання алкоголю, вірусні гепатити В і С та жирова хвороба печінки та ін

У людей з цирозом печінки може розвинутися жовтяниця (пожовтіння шкіри, очей і мови), свербіж і підвищена стомлюваність.

При цирозі безперервне пошкодження печінки відбувається за довгий період. Коли здорові тканини печінки руйнуються і заміщуються рубцевою тканиною, стан стає загрозливим, так як рубець може заблокувати потік крові через печінку.

Цироз печінки є прогресуючим захворюванням, що розвивається повільно протягом багатьох років, поки, зрештою, не загубиться функція печінки (печінкова недостатність).

Печінка виконує кілька важливих функцій, в тому числі: детоксикацію шкідливих речовин в організмі. Вона також очищає кров і виробляє життєво важливі речовини.

Якщо цироз печінки ще в легкій формі, ви можете пройти певну терапію, та орган буде продовжувати функціонувати. Але по мірі прогресування цирозу, утворюється все більше і більше рубцевої тканини в печінці, і пошкодження стає непоправним. Тканини печінки замінюється фіброзної рубцевою тканиною, а також з’являються регенеративні вузли.

У відповідності з медичним словником Medilexicon цироз печінки є «хронічною хворобою печінки вельми різної етіології, що характеризується запаленням, виродженням, і регенерацією у різних пропорціях; патологічно відмінною рисою є формування мікроскопічних або макроскопічних вузликів, розділених пучками фіброзної тканини; пригнічення гепатоцелюлярної функції і блокування струму крові через ворітну вену часто призводить до жовтяниці, асцит, і печінкової недостатності. «

Ознаки і симптоми цирозу печінки

Зазвичай симптоми не проявляються на ранніх стадіях цирозу печінки. Однак, по мірі того, як рубцева тканина накопичується, здатність печінки нормально функціонувати зводиться на немає. При цьому можуть виявлятись такі ознаки і симптоми:

    * На шкірі верхньої частини живота стають помітні кровоносні капіляри;
* Втома;
* Безсоння;
* Свербіж шкіри;
* Втрата апетиту;
* Втрата ваги;
* Нудота;
* Біль або неприємні відчуття в області печінки;
* Червоні або плямисті долоні;
* Слабкість.

Такі ознаки і симптоми можуть з’явитися у міру прогресування захворювання:

   * Черевна порожнина наповнюється рідиною, що призводить до появи у пацієнта великого живота (асцит);
* Прискорене серцебиття;
* Зміна поведінки особистості (так як кров, що містить токсини, омиває тканини мозку);
* Кровотеча ясен;
* Тіло і плечі втрачають масу;
* Організму важче переварити і вивести алкоголь;
* Організму важче переварити і вивести лікарські препарати;
* Сплутаність свідомості;
* Запаморочення;
* Накопичення рідини в області щиколотки, ступні та ноги (набряк);
* Втрата волосся;
* Частіше з’являються гематоми (синці) при ударах;
* Жовтяниця (пожовтіння шкіри, білків очей, і мови);
* Втрата лібідо (статевого потягу);
* Проблеми з пам’яттю;
* Сприйнятливість до інфекцій;
* М’язові судоми;
* Носова кровотеча;
* Болі в правому плечі;
* Задишка;
* Випорожнення стають чорними і баріться, або навпаки дуже світлим;
* Сеча стає темною;
* Блювання кров’ю;
* Хитання при ходьбі.

Причини цирозу печінки

Найбільш частими причинами цирозу є довгострокове зловживання алкоголем, гепатит B і C, і жирова хвороба печінки.

Надмірне споживання алкоголю

За даними NHS (Національна служба охорони здоров’я), Великобританія, надмірне споживання алкоголю відбувається тоді, коли чоловік п’є більше, ніж 21 одиниця і жінка п’є більше 14 одиниць в тиждень. Для обчислення кількості одиниць алкоголю в конкретному напої слід помножити кількість напою в літрах на його фортеця, а результат помножити на особливий вага алкоголю 0,789 (тобто, на порівняльну щільність по відношенню до щільності води).

Токсини, включаючи алкоголь, руйнують печінку. Якщо кількість алкоголю перевищує норму, печінка будуть перевантажена (оскільки буде виконувати функцію детоксикації), і клітини, врешті-решт, почнуть псуватися.

Важке, регулярне, довгострокове вживання алкоголю великою часткою ймовірності призводить до розвитку цирозу печінки, по
рівняно з іншими здоровими людьми. Це легенда, що тільки алкоголіки схильні до ризику, — якщо регулярно і сильно напиватися в умовах соціальних або світських заходів, то, швидше за все, розвивається цироз печінки.

Як правило, пияцтво може тривати, принаймні, десять років для того, щоб розвинувся цироз печінки. Однак цей період часу варіюється індивідуально.

Регулярно і сильно питущі жінки більш схильні до розвитку симптомів, порівняно з чоловіками, які споживають те ж кількість алкоголю.

Важкий алкоголізм в кінцевому підсумку призведе до жирової хвороби печінки. Печінка розщеплює алкоголь у вуглекислий газ і воду, викликаючи жирове переродження печінки. Як тільки надмірне вживання алкоголю припиняється, симптоми жирової хвороби печінки йдуть. Тим не менш, у 20%-30% тих, хто продовжує пити, буде розвиватися алкогольний гепатит, це наступний етап. Приблизно у 10% питущих згодом розвивається цироз печінки — третій етап алкогольної хвороби печінки.

Органи охорони здоров’я у Великобританії закликають чоловіків не перевищувати трьох-чотирьох одиниць алкоголю в день, а жінки не повинні перевищувати двох-трьох одиниць щодня, щоб знизити ризик розвитку алкогольного гепатиту і цирозу печінки.

Гепатит і цироз печінки

Гепатит С, що переноситься кров’ю інфекція, може призвести до пошкодження печінки і в кінцевому підсумку — до цирозу печінки. Гепатит С є частою причиною цирозу у Західній Європі, Північній Америці та в багатьох інших частинах світу. Цироз печінки може бути також викликаний гепатитом B і D.

Безалкогольні стеатогепатиты (БАСГ)

БАСГ частіше розвиваються у людей, страждаючих ожирінням, хворих на цукровий діабет, осіб з високим рівнем ліпідів у крові, а також осіб з артеріальною гіпертензією (високий кров’яний тиск). БАСГ, на ранній стадії, починається з накопичення великої кількості жиру в печінці. Жиру є причиною запалення і рубцювання, в результаті чого можливе виникнення цирозу.

Аутоімунний гепатит

Це відбувається, коли власна імунна система атакує здорові клітини і тканини в організмі, як ніби вони є чужорідними агентами. Іноді печінка піддається такій атаці. Зрештою, у пацієнта може розвинутися цироз печінки.

Деякі генетичні умови

    * Гемохроматоз, коли залізо накопичується в печінці та інших частинах тіла.
* Хвороба Вільсона, коли мідь накопичується в печінці та інших частинах тіла.

Закупорка жовчних проток

Деякі стани та хвороби, такі як рак жовчних проток, або рак підшлункової залози можуть блокувати жовчні протоки, що підвищує ризик розвитку цирозу печінки.

Синдром Бадда-Кіарі

Формування тромбозу (утворення кров’яних згустків) в печінкових венах, кровоносних судинах, які несуть кров із печінки, призводить до збільшення печінки і появи колатеральних судин.

Деякі інші захворювання і стани

   * Муковісцидоз;
* Первинний склерозуючий холангіт — затвердіння і рубцювання жовчних проток;
* Галактоземія — нездатність перетравлення молочного цукру;
* Bilharzia. Паразит шистосома зазвичай зустрічається у деяких країнах, що розвиваються;
* Біліарна атрезія — неправильно сформовані жовчні протоки у дітей;
* Хвороба обміну глікогену — проблеми у здійсненні зберігання та вивільнення енергії.


Детоксикація організму методом кишкового лаважу — ефективний і простий метод очищення організму.

Записи по темі

  • Обережно остеопорозОбережно остеопороз Остеопороз називають «мовчазною епідемією 21 століття». Сьогодні у світі ним страждає близько 200 мільйонів чоловік, в Росії - більше 10 мільйонів. Остеопороз зустрічається у кожної […]
  • Лікування киснемЛікування киснем Людина здатна кілька тижнів прожити без води і їжі. А ось без кисню життя можлива лише лічені хвилини. Кисень - це безбарвний газ, який з видихуваного повітря надходить у кров, де […]
  • Мала мозкова дисфункція. Що це за діагнозМала мозкова дисфункція. Що це за діагноз Цей діагноз у дитячій неврології зявився відносно недавно, і позначає легкі зміни в центральній нервовій системі, на тлі яких у дитини можуть спостерігатися порушення поведінки, труднощі […]
  • Чадний газ — вбивця-невидимкаЧадний газ — вбивця-невидимка Чадний газ не має запаху і смаку, це побічний продукт згоряння. Люди і тварини не можуть усвідомити, що вони дихають окисом вуглецю. Чадний газ конкурує з киснем за ділянка звязування, […]
  • ОБЕРЕЖНО ГРИПОБЕРЕЖНО ГРИП Пік захворюваності на грип припадає на січень-березень. Це пояснюється тим, що віруси грипу відносно добре переносять низькі негативні температури, в той час як вони чувствителены до […]
. .