. .

Це гостре захворювання, що протікає по типу гастриту або гастроентериту, що викликається умовно патогенною флорою. Збудниками є умовно патогенні мікроорганізми, які продукують екзотоксини, такі як стафілокок, протей, клебсієла та ін.

Ризик отримати харчове отруєння підвищується в жаркий час року, хоча не виключений і в будь-який сезон. Просто влітку створюються сприятливі умови для бурхливого розмноження мікроорганізмів , особливо за умови неправильного зберігання продуктів. Небезпеку можуть представляти в принципі будь-які страви і продукти: ковбаси, консерви, м’ясні та рибні страви, салати, молочні продукти, торти і тістечка, десерти. У цих продуктах, заражених збудниками йде їх інтенсивне розмноження, мікроби продукують екзотоксини, які і викликають характерну клінічну картину у вигляді блювання та проносу.

ЕКЗОТОКСИНИ бувають:
— термолабільні, які гинуть при високих температурах, кулінарній обробці продукту
— термостабільні, стійкі до впливу високих температур, нагрівання.
Більшість умовно патогенних мікроорганізмів виробляють термобольные екзотоксини, виняток становить стафілокок.

Також виникнення харчових токсикоінфекцій може бути пов’язано з порушення правил приготування їжі, коли до роботи допускаються кухаря, хворі на ангіни, бронхіти, гнійничкові захворювання рук і т. д.

СПРИЙНЯТЛИВІСТЬ є вкрай високою і становить близько 90%. Відомо, що хворіють майже 100% людей, які вжили зіпсований продукт.

ІНКУБАЦІЙНИЙ ПЕРІОД дуже короткий, становить від однієї години до доби. у середньому клініка розгортається через 2-4 години після вживання неякісного продукту або страви.

ШЛЯХИ ПЕРЕДАЧІ
інфекції
— аліментарний (харчової)
— фекально-оральний, тобто харчову токсикоінфекцію можна розглядати і як хвороба брудних рук

КЛІНІЧНА КАРТИНА.

Захворювання починається гостро, раптово, через декілька годин після їжі. Виникає блювота. Іноді вона буває одноразова, але частіше повторна, багаторазова. Майже одночасно з блюванням або трохи пізніше приєднується пронос. Стілець рясний, водянистий, але без домішки крові та слизу, може бути до 1—15 разів на добу. Температура звичайно не підвищується або спостерігається підвищення не вище 38 гр. в першу добу захворювання. Болей в животі немає або незначні. Серед симптомів интокискации присутні головний біль, нездужання. Всі симптоми захворювання зазвичай купіруються за 2-3 дні. у важких випадках харчова токсикоінфекція небезпечна розвитком дегідратації, особливо у маленьких дітей.

ПЕРША ДОПОМОГА.
Перша допомога при харчовому отруєнні полягає у промиванні шлунка для видалення з нього потрапили токсинів. Для промивання використовується кип’ячена, охолоджена вода. Промивати шлунок можна просто теплою водою, але краще розчинити в ній речовини, що нейтралізують токсини і вбивають мікроби. Для цього можна використовувати соду або сіль з розрахунку 1 столова ложка на літр води, для промивання підійдуть слабкий розчин чаю (злегка жовтий або трав (ромашка, звіробій, шавлія), блідо-рожевий розчин перманганату калію. У розчин для промивання добре додати суспензію активованого вугілля.

Для видалення з організму токсинів і мікробів використовуються адсорбенти у вигляді поліфепан, активованого вугілля, а для заповнення втрат рідини і солей — регідрон, глюкосалан. Необхідна пероральна регідратація, у важких випадках глюкозо сольові розчини вводять краплинно.

У харчуванні потрібно харчова пауза. В першу добу захворювання травної системи необхідний відпочинок. По закінченні харчової паузи можна починати їсти маленькими порціями кожні 3-4 години. Для живлення підійдуть кефір, подсушеый білий хліб, рисова і вівсяна каша на воді, а потім на молоці, омлет.
Антибіотики і інші антибактеріальні препарати, тим більше без призначення лікаря, для лікування харчових токсикоінфекцій не використовуються!

ПРОФІЛАКТИКА.

1. Дотримуйтесь терміни та умови зберігання продуктів, особливо в літній час. Пари годин зберігання швидкопсувного продукту поза холодильника достатньо, щоб мікроби розмножилися у великій кількості!

2. Найчастіше влітку в список небезпечних продуктів, які найчастіше є джерелом харчового отруєння , входять:
— торти, тіс
течка, суфле, заварний і вершковий крем, сирки
— сир, сметана, парне некип’яченого молока
— патеты, холодці, заливні страви, ковбаси, вироби із фаршу
— консерви без термічної обробки
— зіпсовані ягоди, фрукти і овочі, в них активно розмножуються мікроби
розрізані і полежавшие в такому вигляді кавуни
— салати, вінегрети, пюре і каші, не з’їдені відразу.
Влітку цих продуктів варто уникати.

3. Не забувайте мити руки перед їжею і робіть це правильно. Намилювати руки треба 20 секунд і змивати не менше 40 секунд. А краще робити це двократному!


Допоможе уникнути інфекцій столове срібло. Давно відомо, що посуд із срібла діє обеззараживающе, вбиваючи мікроби. Не дарма маленьким діткам дарують срібну ложку, а посуд із срібла цінуються і улюблені жінками. Вироби з срібла виглядають благородно, корисні для здоров’я, що ж ще потрібно? Столове срібло — це один з методів збереження і благотворного впливу на організм, срібний посуд користувалася популярністю ще з часів королів і принцес, зараз же ми можемо придбати такий посуд у «срібному» магазині.

Записи по темі

  • Вітряна віспаВітряна віспа Важко зустріти людину, яка жодного разу не чув про вітрянку і сам жодного разу не був намазав зеленкою, вболіваючи їй в дитинстві або будучи вже дорослим. 90% людей переносять вітряну […]
  • Міфи про венеричні хворобиМіфи про венеричні хвороби Безліч міфів венеричних хворобах продовжують жити, не дивлячись ні на що. Ми вибрали вісім з них для того що б розвінчати. Зустрічаємо! *Оральний секс - безпечний секс?Як не прикро, але […]
  • Ендемічний зобЕндемічний зоб Ендемічний зоб - це збільшення щитовидної залози у великої кількості людей, що мешкають в одній місцевості, де в грунті і воді мало солей йоду. Відповідно йоду мало в рослинній їжі цього […]
  • Як впоратися з передменструальним синдромомЯк впоратися з передменструальним синдромом Передменструальним синдромом, більш відомим в народі як ПМС, прийнято називати неприємні, а іноді і болісні симптоми, які 90% жінок починають відчувати за кілька днів до початку […]
  • Вовчак під час вагітностіВовчак під час вагітності Ви могли б зіткнутися з твердженнями про те, що пацієнтки хворі вовчаком не можуть народити здорову дитину. Дане твердження, на щастя, не повністю вірно. Медична наука прогресувала і […]
. .