. .

Хвороба Крона — запалення кишечника, вона може вразити будь-яку частину шлунково-кишкового тракту. Найбільш часто діагностується у людей у віці від 15 до 35 років. Симптоми хвороби зазвичай різні. Ними можуть бути болі в животі, висока температура, діарея і втрата ваги.

Причини хвороби досі не з’ясовано повністю. До них відносять аутоімунну реакцію організму, при якій відбувається відторгнення власних тканин поверхні кишечника як результат інфекції, стресу чи інших зовнішніх факторів. Було висловлено припущення, що у людей, які дотримуються дієти західного зразка, що включає продукти, які зазнали інтенсивної обробці, ймовірність захворювання дуже висока.

У той же час інші дослідження показали можливий зв’язок між хворобою Крона та кір. У новонароджених було відзначено більше випадків хвороби, ніж зазвичай. Одночасно під час досліджень були зареєстровані спалахи кору.

Хвороба Крона залишається загадкою для лікарів. Оскільки в даний час немає методів її лікування, ефективна терапія включає зазвичай протизапальні засоби. У деяких випадках потрібне хірургічне втручання для видалення найбільш збуджених частин кишечника. Погане засвоєння поживних речовин може бути результатом запалення, що приводить до появи рубців на стінках кишечника і їх потовщення.

При цьому утруднюється проходження їжі. Пацієнти скаржаться на втрату апетиту. При загостренні хвороби прийом їжі стає утрудненим. Якщо роздратований або звужений просвіт кишечника, процес їжі викликає хворобливі спазми. У цьому випадку уникайте продуктів з високим вмістом клітковини. Людям з вираженим запаленням, що ускладнює процес всмоктування, можуть бути прописані вітаміни і мінеральні речовини.

Фахівці розглядають неприйняття їжі як важливий симптом хвороби Крона. Багато хворих відзначають, що їх стан погіршується, коли вони їдять певні види продуктів. Серед них найбільш часто називають злакові (пшеницю, ячмінь, овес та кукурудзу), дріжджі, молочні продукти, горіхи, свіжі фрукти, молюски та соління.

Передбачається, що виключає дієта допомагає більш ніж в 50% випадків. Рекомендується припинити вживання по черзі окремих видів продуктів протягом декількох тижнів, щоб визначити, чи впливають вони на стан хворого. При цьому слід звернути увагу на те, щоб не виключати з раціону найбільш важливі продукти харчування.

Можливий недолік вітамінів і мінералів залежить від локалізації запалення. Найбільш часто відзначається зниження в організмі рівня фолієвої кислоти, вітамінів групи В, С, D і К. Недолік фолієвої кислоти компенсується введенням в раціон додаткової кількості печінки, зелені і бобових; тіаміну — включенням картоплі, свинини і субпродуктів, насіння злакових; рибофлавіну — яєць, яловичини, птиці, риби і молочних продуктів, а також дріжджів і збагачених сухих сніданків; вітаміну С — свіжих овочів і фруктів, особливо чорної смородини і цитрусових; вітаміну D — риби, особливо оселедця, лососевих і сардин; вітаміну К — зелених овочів, печінки і помідорів.

Рівень необхідних мінеральних речовин також може знизитися під час хвороби. Молочні продукти, сардини і городня зелень — цінні джерела кальцію. Вміст заліза може бути підвищено включенням в раціон субпродуктів, жирної риби і зелених овочів. Хворим потрібно більше магнію, джерело якого — риба і молюски. Печінка, риба, зернові пластівці можуть компенсувати недолік селену. Морепродукти, яловичина, свинина, молочні продукти і кури підвищують рівень цинку в організмі.

Відомі випадки, коли вітамін Е, що міститься в олії насіння, пророщеній пшениці, зелених овочах і яйцях, сприяв зменшенню запалення кишечника.
Невідомо жодного особливого продукту, який приводив би до виникнення хвороби Крона, а також жодного, який лікував би її. Однак, дотримуючись збалансованої дієти, що виключає продукти, які загострюють симптоми, можна знизити неприємні прояви хвороби.

Записи по темі

  • ОлігоменореяОлігоменорея Олігоменорея - медичний термін, що означає нерегулярність менструацій з інтервалом більше 35 днів (інтервал може змінюватись).Менструація - це злущування ендометрію слизової оболонки […]
  • Антифосфоліпідний синдромАнтифосфоліпідний синдром Антифосфоліпідний синдром - невоспалительное аутоімунне захворювання, що характеризуються наявністю антифосфоліпідних антитіл у людей з артеріальним або венозним тромбозом, а також з […]
  • Інфекції, що передаються статевим шляхомІнфекції, що передаються статевим шляхом Інфекції, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), як правило, поширюються при сексуальному контакті. Однак у деяких випадках заражена людина може передати інфекцію без сексуального […]
  • Анорексія і булімія — коли нерви керують нашим харчуваннямАнорексія і булімія — коли нерви керують нашим харчуванням Якщо людина має ірраціональне бажання споживати чи не споживати їжу, яка чинить негативний вплив на психічне і фізичне здоровя, то, ймовірно, він страждає розладом харчової поведінки. […]
  • Правда про вплив води на здоров’яПравда про вплив води на здоров’я Вода необхідна будь-якій живій істоті. Вона виконує в організмі, незамінні функції: - виведення осіли в органах шлаків, токсинів; - подача клітинам поживних речовин; - розчинення елементів […]
. .